Radio Białystok | Wiadomości | Pierwsze onkodzienniki trafiły do pacjentów Białostockiego Centrum Onkologii
W przejściu przez trudny okres choroby pacjentom Białostockiego Centrum Onkologii mają pomóc specjalne zeszyty, w których są porady i miejsce na zapiski. Szpital rozpoczął pilotażowy program.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Pierwsze onkodzienniki trafiły w środę (29.05) do chorych. Akcję wspiera finansowo samorząd województwa podlaskiego.
W zeszytach można zapisywać terminy wizyt, ważne badania, numery telefonów do kontaktu z koordynatorami, lekarzami.
Na razie rozdano 100 onkodzienników. Ich dodruk uzależniony będzie od zainteresowania nimi chorych.
Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku jest jedyną w województwie podlaskim wielospecjalistyczną placówką zajmującą się rozpoznawaniem i leczeniem chorób nowotworowych.
Uczą się m.in. tego, jak rozmawiać z pacjentem onkologicznym. Pielęgniarki i lekarze biorą udział w Białymstoku w konferencji poświęconej walce z nowotworem piersi.
Ponad 14 mln zł kosztował robot chirurgiczny Da Vinci kupiony przez Białostockie Centrum Onkologii. Umożliwia on większą precyzję przeprowadzanych operacji w leczeniu raka – poinformowano w środę (6.07) na konferencji prasowej w tym szpitalu.
Dwóch lekarzy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku znalazło się na liście najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Na miejscu osiemnastym jest profesor Robert Flisiak, a na 88 - profesor Paweł Knapp.
Do wyjątkowego "Spotkania Bohaterek i Bohaterów BCO" doszło w piątek (24.02) wieczorem w filharmonii przy Podleśnej w Białymstoku.