Radio Białystok | Wiadomości | 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia rozpoczyna kampanię dotyczącą m.in. blokady wypłat przez KRRiT
Rozpoczyna się wspólna kampania społeczna 17 Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia.
Ze specjalnych komunikatów słuchacze mogą dowiedzieć się, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, której przewodniczy Maciej Świrski od początku roku nie przekazuje rozgłośniom regionalnym należnego im abonamentu - mówi redaktor naczelna i likwidatorka Radia Katowice Ewelina Kosałka-Passia.
Chcemy, żeby słuchacze zrozumieli, o co chodzi z depozytami sądowymi i blokowaniem środków przez pana Świrskiego. To on jest antybohaterem tej opowieści, bo pod przykrywką ochrony mediów publicznych, tak naprawdę je niszczy - nie przekazując abonamentu - podkreśla Ewelina Kosałka-Passia.
Specjalne komunikaty, jednakowe we wszystkich rozgłośniach są emitowane po wiadomościach o 8:00, 9:00, 15:00 i 16:00.
Z komunikatów słuchacze dowiadują się dokładnie, na co jest przekazywany abonament - na misyjny program - mówi redaktor naczelny i likwidator Polskiego Radia Pomorza i Kujaw Cezary Wojtczak.
Komunikaty będziemy emitować do skutku, czyli do dnia, w którym ostatnia rozgłośnia regionalna dostanie blokowane przez pana Świrskiego pieniądze - mówi Cezary Wojtczak.
17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia od początku roku nie otrzymuje pieniędzy z abonamentu radiowo-telewizyjnego. Kwota, którą blokuje obecnie przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji to już ponad 80 mln zł.
W przypadku Polskiego Radia Białystok kwota zaległości to ponad 4,8 mln zł za okres od początku roku do końca kwietnia.
O możliwości popełnienia przestępstwa przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zawiadamia prokuraturę Polskie Radio Białystok S.A. w likwidacji. Chodzi o wstrzymanie wypłat pieniędzy z wpływów z abonamentu.
Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów wszczęła śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Macieja Świrskiego - poinformował PAP w środę (15.05) likwidator-redaktor naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher.
- Jesteśmy zobligowani wypełniać tę misję i to robimy najlepiej jak umiemy. My mamy to poczucie misji chyba wbudowane w geny dziennikarzy mediów publicznych i ciągle to realizujemy w nadziei, że te pieniądze spłyną - mówi o sytuacji w rozgłośniach regionalnych Polskiego Radia Agnieszka Czyżewska-Jacquemet.