Radio Białystok | Wiadomości | Mimo braku umowy z NFZ poradnia psychologiczna w Białymstoku wciąż działa
Dyrekcja Białostockiego Centrum Onkologii liczy, że do czerwca uda się osiągnąć porozumienie, aby poradnia psychologiczna funkcjonowała na takich samych zasadach jak w ostatnich latach.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Poradnia psychologiczna nie ma umowy z NFZ, bo od tego roku wszystkie takie placówki mają działać w ramach Centrów Zdrowia Psychicznego. W Białymstoku są trzy takie centra. Z żadnym z nich Białostockie Centrum Onkologii nie zawarło współpracy, bo nie chciało zmieniać zasad funkcjonowania przychodni.
Poradnia psychologiczna działa w Białostockim Centrum Onkologii od pięciu lat.
Podlaski NFZ informuje, że Białostockie Centrum Onkologii może w każdej chwili zawrzeć umowę z Centrum Zdrowia Psychicznego na prowadzenie poradni psychologicznej jako podwykonawca.
W naszym regionie mamy w sumie 8 Centrów Zdrowia Psychicznego, które zapewniają pomoc i wsparcie 80 procentom mieszkańców województwa.
Pacjenci w kryzysie mogą zgłaszać się do punktów zgłoszeniowo-koordynacyjnych w Centrach Zdrowia Psychicznego, które udzielają pomocy przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i można się tam udać z każdym problem natury psychologicznej. W tych punktach pacjent ma zapewnioną całodobową pomoc lekarza psychiatry i psychologa.
Przepisy już obowiązują, ale mieszkańcy naszego regionu zauważą je najwcześniej za kilka miesięcy, albo nawet za rok. Chodzi o zmiany przepisów dotyczących nocnych i świątecznych dyżurów aptek.
Zaniepokojeni są pacjenci i lekarze. Kilkunastu ośrodkom psychiatrycznym w Podlaskiem w grudniu kończą się kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia.