Radio Białystok | Wiadomości | Nadzwyczajna sesja w Supraślu ws. lokalizacji wojska przy monasterze
Radni Supraśla nie przyjęli stanowiska w sprawie przeznaczenia działek po dawnej szkole rolniczej w Supraślu na cele wojskowe. Zajmowali się tym na nadzwyczajnej sesji.
Projekt opinii w tej sprawie przygotowała grupa radnych, która nie chce obecności wojska w budynkach dawnej szkoły. Chcieli oni, żeby Rada Miejska negatywnie zaopiniowała ten pomysł. Wskazywali, że - ich zdaniem - lokalizacja koszar wojskowych przy zabytkowym monasterze jest niezrozumiała i nielogiczna. Ich argumenty nie przekonały większości radnych, którzy zagłosowali przeciw przyjęciu tego stanowiska.
Informację o tym, że w dawnej szkole rolniczej w Supraślu Wojsko Polskie chce ulokować żołnierzy, potwierdził w rozmowie z Polskim Radiem Białystok wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski. Zaprzeczył jednak, żeby w Supraślu miał stacjonować ciężki sprzęt wojskowy.
Wskazywał, że lokalizacja tego miejsca wynika z bliskości granicy. I chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Polski północno-wschodniej.
Wojskowa jednostka zamiast centrum rehabilitacji rolników. W Supraślu na terenie po dawnej szkole rolniczej nie powstanie planowana od kilku lat inwestycja KRUS-u.
W tej inicjatywie nie chodzi o wyniki, a o integrację pacjentów onkologicznych, ich rodzin, medyków i wszystkich, którzy lubią biegi i aktywny wypoczynek. Po raz kolejny w Supraślu odbędzie się OnkoRun. Tym razem 16 września, a w środę (23.08) do udziału w nim zachęcali organizatorzy.
Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak spotkał się we wtorek (15.08) wieczorem z żołnierzami pełniącymi służbę przy polsko-białoruskiej granicy.