Radio Białystok | Wiadomości | Uchodźcy z Ukrainy, Białorusi i innych krajów zwiedzali Białystok
Ta akcja skierowana jest głównie do uchodźców z Ukrainy, Białorusi i innych krajów, ale przyłączyć może się każdy. Spacer z przewodnikiem po Białymstoku zorganizował Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Chodzi nie tylko o pokazanie przybyszom stolicy Podlasia i opowiedzenie o jego historii, ale także o integrację z mieszkańcami miasta.
W półtora godzinnej wędrówce uczestniczyło kilkadziesiąt osób, które wyruszyły sprzed Pałacu Branickich.
Trasa prowadziła przez pałacowe ogrody, Rynek Kościuszki, ul. Lipową i Krakowską, do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Skończyła się na Siennym Rynku.
Kolejny podobny spacer Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych organizuje w piątek (19.05) o 17:00. Uczestnicy spotkają się na rogu ul. Warszawskiej i Sienkiewicza. Ta trasa wiedzie przez ul. Warszawską i Świętojańską na Planty.
Noc Muzeów była okazją do odwiedzenia placówek kultury, które zorganizowały w sobotę (13.05) wyjątkowe wydarzenia.
Ukwiecenie fasady filii ratusza przy ulicy Noniewicza, oaza zieleni na Placu Marii Konopnickiej oraz specjalne ławeczki przystosowane do karmienia dzieci piersią. To pomysły, których realizację radni klubu Suwałki Przyszłości zapowiedzieli na wczorajszej (27.04) konferencji prasowej.
Dzięki tej inwestycji Grajewo w połowie XIX wieku zaczęło się szybciej rozwijać. W tym roku minie 150 lat od otwarcia trasy kolei brzesko-grajewskiej. Miała ponad 200 kilometrów długości i z pruskim odcinkiem Królewiec - Ełk i koleją odeską łączyła Bałtyk z Morzem Czarnym.