Radio Białystok | Wiadomości | Seniorzy z Białegostoku mogą starać się o opaski bezpieczeństwa - nabór trwa do 15 lutego
To kolejna odsłona akcji skierowanej do białostockich seniorów. Ponownie mogą starać się o korzystanie z opasek bezpieczeństwa.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Do dyspozycji jest 250 urządzeń.
- Program skierowany jest do seniorów z problemami zdrowotnymi, samotnych, by mogli funkcjonować samodzielnie w swoim miejscu zamieszkania. Sygnał przez całą dobę, w przypadku wykrytych nieprawidłowości, wysyłany jest do centrum monitoringu - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Agnieszka Górska.
- Opaski monitorują stan zdrowia, dają poczucie bezpieczeństwa - podkreśla pomysłodawczyni ich wprowadzenia w Białymstoku radna PiS Katarzyna Siemieniuk.
Zainteresowani mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Malmeda w Białymstoku. Nabór potrwa do 15 lutego, ale może zakończyć się wcześniej, jeśli wyczerpana zostanie pula 250 zgłoszeń.
Osoby powyżej 65. roku życia stanowią około 20 proc. wszystkich mieszkańców Białegostoku.
Dzięki czujności i szybkiej reakcji dwie seniorki z Białegostoku nie dały się nabrać oszustom. Przestępcy przekonywali 74- i 79-latkę, że ich najbliżsi spowodowali śmiertelne wypadki. Potrzebne były pieniądze na polubowne załatwienie sprawy.
Osoby starsze i niepełnosprawne mieszkające w Białymstoku mogą nadal korzystać z bezpłatnej pomocy w drobnych naprawach domowych - poinformowała Fundacja Spe Salvi. Projekt "złotej rączki" potrwa do końca roku.
Chodzi o to, by lekarz miał pełną wiedzę o lekach przypisanych przez innego specjaliści. Seniorzy mogą bezpłatnie pobrać z Internetu Paszport Zdrowego Seniora.
Po wciśnięciu jednego guzika można połączyć się z centralą i uzyskać pomoc. Ponad 600 seniorów z Białegostoku jest pod całodobową, zdalną opieką medyczną.