Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy strażacy ufundowali prezenty dla najmłodszych pacjentów szpitala wojewódzkiego
Za 12 tys. zł białostoccy strażacy kupili prezenty dla pacjentów oddziału pediatrycznego szpitala wojewódzkiego w Białymstoku.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Był popis umiejętności strażackich, ale też paczki dla dzieci i specjalistyczny sprzęt medyczny. Takie atrakcje mieli w czwartek (15.12) podopieczni oddziału pediatrycznego szpitala wojewódzkiego w Białymstoku.
30 chorych małych pacjentów dostało misie, słodycze i gry. Strażacy podarowali też 30 kompletów kolorowej pościeli na oddział i specjalistyczne łóżko do przewozu chorych po zabiegach operacyjnych.
Wcześniej dzieci mogły obserwować z okien strażacką akcję ratowania Mikołaja, który utkwił na drzewie.
Akcja "Strażacka paczka" zaczęła się w 2010 roku. Wówczas strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Białymstoku kupili słodycze dla dzieci chorych na nowotwory w dziecięcym szpitalu klinicznym. Potem akcja rozszerzyła się na inne jednostki i strażacy co roku kupują prezenty dla małych pacjentów, ale też różne rzeczy i sprzęt medyczny dla oddziałów szpitalnych.
Wcześniej odwiedzili też jeden z domów dziecka i sponsorowali rehabilitację dziewczynki - podopiecznej Fundacji "Pomóż Im".
W tym roku na prezenty dla oddziału pediatrycznego szpitala wojewódzkiego w Białymstoku strażacy zebrali prawie 12 tys. zł.
Poznaliśmy laureatów konkursu "Organizacja ucząca się 2022". W tym gronie znalazł się m.in Szpital Miejski w Białymstoku.
To inwestycje w zdrowie mieszkańców południowej części województwa podlaskiego. Szpital Powiatowy w Siemiatyczach kupił nowoczesny aparat RTG i mammograf. W poniedziałek (12.12) oficjalnie zaprezentowano te urządzenia.
Pacjenci wymagający profesjonalnego wsparcia w powrocie do zdrowia mogą już korzystać z nowoczesnego Ośrodka Rehabilitacji w Szpitalu Powiatowym w Łapach.
Budowa Uniwersyteckiego Centrum Onkologii Spersonalizowanej i rozbudowa klinik zakaźnych to najważniejsze z wyzwań na najbliższe lata, jakie stawia przed sobą obchodzący 60-lecie istnienia Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku.
Trzy szpitale: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, Białostockie Centrum Onkologii i szpital w Łapach będą realizować program badań przesiewowych raka jelita grubego w Podlaskiem - podał w piątek (04.11) Narodowy Fundusz Zdrowia, który podpisał z tymi placówkami umowy w tej sprawie. NFZ w Białymstoku podał, że finansuje ten program od 1 listopada.