Radio Białystok | Wiadomości | Finał akcji "Kromka Chleba" w Białymstoku
Dobiegła końca akcja Caritas "Kromka Chleba" - z tej okazji w Białymstoku wolontariusze przekazali potrzebującym paczki żywnościowe.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Najbardziej potrzebujący mieszkańcy Białegostoku odebrali dziś paczki żywnościowe w ramach finału akcji "Kromka Chleba". Inicjatywa białostockiego Caritasu spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Na placu przed kościołem pw. Niepokalanego Serca Maryi zebrało się kilkudziesięciu potrzebujących, którzy mimo deszczowej pogody, stali w kolejce po najpotrzebniejsze produkty.
- "Kromka Chleba" Caritas to kampania, która ma przypomnieć, że ubodzy są wśród nas. Tydzień temu zbieraliśmy środki na tę akcję. Ludzie otrzymywali chleb po wyjściu z kościoła. Za te środki zorganizowaliśmy paczki z najpotrzebniejszymi produktami - mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej ks. Jerzy Sęczek.
Akcję " Kromka Chleba" Caritas Archidiecezji Białostockiej zainaugurowała podczas Światowego Dnia Ubogich 14 listopada. Celem inicjatywy jest pomoc ubogim, osobom starszym, bezdomnym, ale też migrantom w trudnej sytuacji.
Każdy będący w potrzebie człowiek dotknięty kryzysem migracyjnym znajdzie pomoc w Namiotach Nadziei, które w kilku miejscach w Podlaskiem zorganizowała Caritas Polska. Poinformowano o tym na konferencji prasowej w Podlipkach w gminie Krynki, gdzie jeden z takich punktów rozpoczął działalność.
Potrzebujących z roku na rok przybywa, a ten dzień jest po to, by zwrócić uwagę, że są oni wśród nas. W niedzielę (14.11) przypada Światowy Dzień Ubogich, a w promowanie przesłania papieża Franciszka włączyły się m.in. białostockie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga" i Caritas Archidiecezji Białostockiej.
Ks. kan. dr Łukasz Gołębiewski - dyrektor Caritas Diecezji Drohiczyńskiej opowiada o formach niesienia pomocy osobom w związku z kryzysem na granicy polsko - białoruskiej.