Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 320 placówek oświatowych w Podlaskiem zgłosiło się do akcji szczepień przeciw COVID-19
Niektóre szkoły organizują punkty w swoich placówkach, z innych uczniowie chodzić będą np. do poradni. Kuratorium Oświaty przedstawiło dane dotyczące zainteresowania szczepieniami przeciwko COVID-19.
Od początku września dyrektorzy szkół zbierali deklaracje od pełnoletnich uczniów, a w przypadku tych od 12. do 18. roku życia - od ich rodziców. I od tego uzależniali czy i w jaki sposób organizować będą akcję szczepień.
Z danych przekazanych przez dyrektorów podlaskich szkół do Kuratorium Oświaty w Białymstoku wynika, że wpłynęło ponad 1400 deklaracji dotyczących uczniów i ponad sto dotyczących członków ich rodzin. Chęć zaszczepienia wyraziło też prawie 120 pracowników szkół.
Współpracę z punktami szczepień, do 10 września nawiązało ponad 320 placówek (z 600, do których Kuratorium Oświaty wysłało zapytanie w tej sprawie). Zdecydowana większość, bo około 300, szczepienia zorganizuje w punktach zewnętrznych, a pozostali w budynku szkoły.
"Najważniejsze jest to, żebyśmy mogli uczyć się nie zdalnie, nie hybrydowo, tylko w sposób stacjonarny w szkole" - mówi Anna Satuła.
W niektórych białostockich szkołach zaledwie po kilkoro uczniów z jednej klasy zadeklarowało chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. Zgodnie z zaleceniami ministra edukacji i nauki, do piątku (10.09) zbierano deklaracje dotyczące szczepień.
W pierwszym tygodniu września prowadzona jest akcja informacyjna, w drugim - rodzice będą mogli składać deklaracje. Od 13 września ma się rozpocząć akcja szczepień uczniów, którzy skończyli 12 lat