Radio Białystok | Wiadomości | Testowanie przed oficjalnym otwarciem Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
Sprawdzają nie tylko to, jak ludzie odbierają wystawę, ale też różne rozwiązania techniczne.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Trzy miesiące przed oficjalnym otwarciem pracownicy Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku prowadzą testy z udziałem grup zorganizowanych i osób indywidualnych, by uniknąć nieprzewidzianych sytuacji, gdy placówka będzie już dostępna dla wszystkich.
Testujemy różne rozwiązania, zarówno związane z obłożeniem wystawy i jej obsługą, z funkcjonowaniem systemu biletowego, obsługi kas, jak też z kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa. Staramy się na bieżąco reagować na różne sytuacje, np. na takie, by była możliwość podania wody podczas zwiedzania, czy też na to, gdy grupy przyjeżdżają spóźnione lub też przyjeżdżają za wcześnie - mówi kierownik działu projektów kulturalnych dr Piotr Popławski.
Otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru na białostockiej Węglówce zaplanowano na 17 września. W planach jest nie tylko umożliwianie zwiedzania wystawy, ale też szeroka oferta edukacyjna, którą pracownicy placówki przygotowują dla różnych grup wiekowych.
Muzeum Pamięci Sybiru poszukuje osób, które będą chciały zaangażować się w pomoc przy oficjalnym otwarciu instytucji. To szansa - jak mówią organizatorzy - na poznanie historii i przeżyć Sybiraków.
To ma być najnowocześniejsza wystawa w tej części Polski i Europy.
To ma być ważna chwila z udziałem wyjątkowych gości. Na prawie pół roku przed planowanym otwarciem w Białymstoku Muzeum Pamięci Sybiru, prezydent miasta - Tadeusz Truskolaski, skierował zaproszenia do obecnego i byłych prezydentów RP, czyli do Andrzeja Dudy, Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsy.