Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Ciechanowca będą mogli oddawać materiały do badań laboratoryjnych w swoim mieście
To koniec uciążliwych dojazdów. Od poniedziałku (10.05) mieszkańcy Ciechanowca będą mogli oddawać materiały do badań laboratoryjnych w swoim mieście.
O wznowieniu działalności punktu pobrań w Zakładzie Opiekuńczo- Leczniczym poinformowała nowa dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem, którego ciechanowiecki ZOL jest filią.
To jedna z pierwszych decyzji i jednocześnie spełnienie deklaracji, którą Bożena Grotowicz złożyła podczas konkursu na stanowisko dyrektora.
Punkt pobrań w Ciechanowcu czynny będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. od 7:00 do 9:00 przy Placu Księdza Kluka 4.
Mieszkańcy Ciechanowca zabiegają także o to, by w swoim mieście mogli korzystać z rehabilitacji.
Jak zapewnia starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, jest szansa na to po przygotowaniu na ten cel pomieszczeń w Domu Pomocy Społecznej, w sąsiadujących z Ciechanowcem Kozarzach.
"Jak na razie wszystko wskazuje na to, że szczepionki zachowują skuteczność wobec nowych wariantów. Potwierdzono to dla wariantu brytyjskiego i brazylijskiego. Trwają jeszcze badania co do indyjskiego" - mówi prof. Aleksandra Zasada.
W Polsce wykonano dotąd 13 mln 670 tys. 541 szczepień przeciw COVID-19, w tym pierwszą dawką 10 mln 185 tys. 393 – podano w niedzielę (9.05) na rządowych stronach.
Od niedzieli wszyscy dorośli od osiemnastego roku życia będą mogli zapisywać się na szczepienia przeciwko koronawirusowi.
Nawet 12 lat więzienia może grozić mężczyźnie, który uciekł z łomżyńskiego szpitala żeby zaszczepić się przeciw Covid-19. Jednak był już zakażony koronawirusem i przebywał na oddziale zakaźnym - mówi dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, Jarosław Pokoleńczuk.
To jedyne takie miasto w Polsce. Spokojna wyspa na covidowym morzu - mówią mieszkańcy Kolna.