Radio Białystok | Wiadomości | Młodzi ludzie chętnie korzystają z nowych zasad i przyjmują szczepionki, które miały się zmarnować
20-latkowie, 30-latkowie, czy 40-latkowie już szczepią się przeciwko COVID-19, mimo że jeszcze nie są zarejestrowani. Taką możliwość dał rząd, zezwalając na podanie zastrzyku w przypadku, gdyby miała zmarnować się jakaś dawka preparatu.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Dlatego w wielu miejscach w regionie młodzi ludzie czekają przed punktami szczepień w nadziei, że będą wolne szczepionki. Dotyczy to zwłaszcza placówek, które szczepią najwięcej osób.
We środę (28 kwietnia) oficjalnie rozpocznie się rejestracja osób w wieku 30-39 lat, które wypełniły w pierwszym kwartale tego roku formularz deklarując chęć szczepienia przeciw COVID-19.
4 maja z tego przywileju będą mogły skorzystać także osoby w wieku 18-29 lat, które między styczniem a marcem zadeklarowały chęć otrzymania szczepionki.
Rejestracja na szczepienia odbywa się zgodnie z harmonogramem opracowanym przez rząd.
Można już zapisywać się na szczepienia przeciw COVID-19 w punkcie utworzonym w Hali Sportowej w Piątnicy.
Przekroczyliśmy właśnie 10,3 mln łącznie wykonanych szczepień pierwszą i drugą dawką. W tym tygodniu planujemy wykonać 1,6 mln szczepień - powiedział w poniedziałek (26.04) szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
Otwarte zapisy na szczepienia dla wszystkich pełnoletnich osób - bez podziału na rok urodzenia. W związku z dodatkową dostawą szczepionek na COVID-19 umożliwił to Szpital Wojewódzki w Łomży.
Od piątku (24.04) na szczepienie przeciw COVID-19 mogą rejestrować się osoby urodzone w 1972 roku, w kolejnych dniach będą to coraz młodsze roczniki.