Radio Białystok | Wiadomości | KO chce, by rząd wycofał się z pomysłu przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen
To ogólnopolska akcja, w którą włączył się podlaski poseł Krzysztof Truskolaski. Koalicja Obywatelska chce, by rząd wycofał się z pomysłu przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen.
Transakcja ma się odbyć pod warunkiem sprzedaży 30 procent udziałów rafinerii Lotos i 80 procent stacji tej sieci. Trwają negocjacje z potencjalnymi partnerami.
"Dlaczego polskie państwo ma się pozbywać 80 proc. stacji benzynowych i terminali paliwowych, które są własnością spółek skarbu państwa" - pyta poseł Krzysztof Truskolaski.
Jeśli dojdzie do transakcji, to - zdaniem posła - można spodziewać się wzrostu cen paliw i być może zmniejszenia zatrudnienia.
Komisja Europejska zatwierdziła pomysł przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen pod pewnymi warunkami, m.in. chodzi o sprzedaż 80 procent stacji paliwowych.
Konkretne decyzje mają zapaść do końca bieżącego roku. Pomysłodawcy połączenia tych firm wielokrotnie podkreślali, że chodzi o utworzenie silnego, zintegrowanego koncernu, skutecznie konkurującego na międzynarodowych rynkach i znacząco wzmacniającego bezpieczeństwo polskiej gospodarki w obszarze paliw i energii.
Mieszkańcy kilku domów stojących w pobliżu stacji paliw w Knyszynie, gdzie w czwartek (4.03) rozszczelnił się zbiornik gazowy byli ewakuowani na czas działań ratowniczych. Miejsce zabezpieczyli strażacy.
Do zniesienia zakazu handlu w niedziele wzywa rząd podlaski poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski.
O zwołanie Podlaskiego Zespołu Parlamentarnego apeluje poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski. Chodzi o omówienie sytuacji związanej z zachorowaniami na koronawirusa w regionie.
Na stacjach benzynowych nie zabraknie nam paliwa, nie zabraknie nam gazu ani energii elektrycznej. Spółki funkcjonują w sposób bardzo sprawny - podkreślił w środę (8.04) minister klimatu Michał Kurtyka. Dodał, że niezagrożona jest też ciągłość dostaw paliw z zewnątrz.