Radio Białystok | Wiadomości | W szpitalu MSWiA w Białymstoku będzie mniej łóżek covidowych
Od 4 stycznia szpital MSWiA w Białymstoku znowu będzie mógł przyjmować pacjentów bez koronawirusa. Taką decyzję podjął wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Dotychczas szpital przyjmował tylko pacjentów z COVID-19.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jak mówi dyrektor placówki Alicja Skindzielewska, w pierwszej kolejności odmrażany będzie oddział geriatrii.
Wpłynęła decyzja wojewody podlaskiego dotycząca możliwości realizowania świadczeń również dla pacjentów innych niż tylko z zakażeniem COVID-19. Rozpoczyna się to od oddziału geriatrii. Od 4 stycznia rozpoczynamy przyjmowanie pacjentów w normalnym trybie planowym. Ilość przyjmowanych pacjentów tzw. niecovidowych będzie na pewno dużo mniejsza niż covidowych. Na pewno na początku będzie to kilku pacjentów, sukcesywnie będzie ta liczba rosła do 17, bo tyle mamy łóżek na oddziale geriatrii - wyjaśnia Alicja Skindzielewska.
W niedalekiej przyszłości dyrekcja szpitala chciałaby przejść ponownie na działanie hybrydowe i odmrażać kolejne oddziały.
Tę ściężkę już przeszliśmy w okresie letnim. Wówczas też przechodziliśmy taką akcję, że byliśmy szpitalem w całości covidowym, później po kolei odmrażaliśmy kolejne oddziały. Stąd jest to teraz o tyle łatwiejsze, że jest to już ścieżka sprawdzona, przetestowana. Jest odrębna rejestracja, odrębne przyjęcia, inne szlaki komunikacyjne i odrębnie dedykowany personel - dodaje Alicja Skindzielewska.
Na razie nie wiadomo kiedy odmrażane będą inne oddziały szpitala MSWiA w Białymstoku.
Wojewoda podlaski wcześniej zmniejszył liczbę łóżek covidowych m.in. w szpitalu w Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Łomży i Grajewie.
W sumie ma być ponad 130 miejsc więcej dla pacjentów bez COVID-19.
Artyści chcieli w ten sposób podnieść na duchu chorych i dać im trochę radości w trudnych chwilach.
Zapisy dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia. Można będzie zapisywać się poprzez infolinię 989, w swojej przychodni lub przez elektroniczny formularz na stronach związanych z resortem zdrowia – wyjaśnił w środę (23.12) zasady zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 minister zdrowia Adam Niedzielski.
Znana jest już lista tzw. szpitali węzłowych, w których będą szczepienia personelu medycznego. Publikuje ją Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia.
Niektóre poradnie specjalistyczne w regionie przyjmują więcej pacjentów, w innych - sytuacja powoli wraca do tej sprzed pandemii koronawirusa.