Radio Białystok | Wiadomości | Oddział onkologii ginekologicznej BCO wstrzymuje przyjęcia

Oddział onkologii ginekologicznej BCO wstrzymuje przyjęcia

autor: Ryszard Minko

27.10.2020, 11:20, akt. 12:33

Specjalistyczna przychodnia działa bez zmian, ale odział onkologii ginekologicznej Białostockiego Centrum Onkologii wstrzymuje przyjęcia. Powodem jest wzrost liczby zakażeń koronawirusem wśród personelu.

Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Przyjęcia na oddział onkologii ginekologicznej są wstrzymane do piątku (30.10), natomiast pacjentki obecnie przebywające na oddziale nie będą z niego wypisywane.

Bez zmian działają pozostałe oddziały BCO oraz specjalistyczna przychodnia onkologiczna. Także pacjenci, którzy rozpoczęli radioterapię, czy chemioterapię, przyjmowani są zgodnie z planem, choć proszeni są o przychodzenie na umówioną godzinę.

Białostockie Centrum Onkologii stale przeprowadza przesiewowe badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 tak dla pracowników, jak i dla pacjentów przed planowanymi przyjęciami.

Jak wynika z informacji podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, z powodu zakażeń czasowo zamkniętych jest osiem oddziałów w szpitalach: w Białymstoku, Augustowie, Choroszczy, Siemiatyczach, Kolnie i w Mońkach.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szpital BCO kupi sprzęt laboratoryjny do diagnostyki m.in. koronawirusa

22.10.2020, 15:28

600 tys. zł dotacji na sprzęt laboratoryjny i diagnostyczny do oznaczania różnych wirusów, np. koronawirusa, wirusa HIV, HPV, HBV czy grypy dostanie Białostockie Centrum Onkologii - zdecydował w czwartek (22.10) zarząd województwa podlaskiego.


Symboliczne obchody Europejskiego Dnia Walki z Rakiem Piersi

15.10.2020, 13:12

Wypuszczeniem w niebo różowych baloników i sadzeniem cebulek kwiatów przed Białostockim Centrum Onkologii obchodzono w czwartek (15.10) w Białymstoku Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, który przypada 15 października.


Europejski Tydzień Urologii - BCO prowadzi bezpłatne porady telefoniczne

22.09.2020, 09:27

Pacjenci z niepokojącymi objawami, którzy z powodu pandemii boją się iść do przychodni, mogą skorzystać z bezpłatnych porad telefonicznych.





ZNAJDŹ NAS




Wiadukt w Suchowoli, 10.03.2025, fot. Marcin Gliński
REGION
10.03.2025, 14:38, akt. 14:43

Wiadukt koło Suchowoli już otwarty









źródło: stock.adobe.com
WAŻNE!
9.03.2025, 15:59, akt. 16:04

Uwaga! Groźny smog w powietrzu




Krzysztof Nowakowski, fot. Dorota Sokołowska
BIAŁYSTOK
9.03.2025, 07:43, akt. 08:15

Zmarł Krzysztof Nowakowski




Fotolia.com
BIAŁYSTOK
9.03.2025, 15:06, akt. 15:12

Ceny mieszkań lekko w dół





źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok