Radio Białystok | Wiadomości | Młodzież z okolic Biebrzańskiego Parku Narodowego poznawała przyrodę
autor: Marcelina Markowska
Aktywnie spędzali czas i poznali otaczającą ich naturę. Uczniowie z kilkunastu szkół w Podlaskiem wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Pustej Klasy.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Młodzi ludzie zamiast siedzieć w szkolnych ławkach poznają swoją okolice wraz z edukatorami z Biebrzańskiego Parku Narodowego.
- Mi się bardzo podoba taki dzień na wolnym powietrzu. Można trochę odetchnąć od siedzenia w ławce i poznać naturę - mówi jedna z uczennic z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goniądzu.
Ewa Wiatr z działu edukacji Biebrzańskiego Parku Narodowego podkreśla, że celem zajęć jest pokazanie dzieciom jak samodzielnie mogą poznawać przyrodę.
- Mamy nadzieję, że będą chcieli przyjrzeć się małym detalom wokół nich, na które na co dzień nie zwracają uwagi. Uczniowie będą poznawać drzewa wokół szkoły czy gry i zabawy w skojarzenia na temat Biebrzańskiego Parku Narodowego - mówi Ewa Wiatr.
W akcji Dzień Pustej Klasy wzięło udział 12 szkół z województwa podlaskiego m.in. z Boguszewa, Goniądza i Dolistowa.
W akcji uczestniczyli nurkowie, strażacy, policjanci i pracownicy Wód Polskich.
W Wiźnie odbyły się w niedzielę (13.09) uroczystości w 81. rocznicę bitwy z września 1939 roku, z racji dysproporcji sił nazywanej przez niektórych historyków polskimi Termopilami. Przed tygodniem podobne obchody zorganizowano na Górze Strękowej, w miejscu walk.
Mszą, salwą honorową i złożeniem kwiatów na Górze Strękowej koło Wizny uczczono w niedzielę 81. rocznicę bitwy pod Wizną z września 1939 r., nazywanej przez niektórych historyków polskimi Termopilami. Obchodom towarzyszy piknik historyczno-militarny.
Biebrzański Park Narodowy chce wprowadzić dodatkowy monitoring i wybudować wieże obserwacyjne. Ma to być sposób na uniknięcie pożarów.