Radio Białystok | Wiadomości | To jest najlepszy rok dla Grajewa pod względem inwestycji
Mimo trudniejszej sytuacji finansowej, spowodowanej m.in. epidemią koronawirusa, ten rok jest rekordowy dla Grajewa pod względem inwestycji.
Miasto co roku przeznaczało na nie ok. 13 - 14 mln zł, w tym roku będzie to ponad 20 mln, czyli prawie 20% całego budżetu.
Ten rok jest chyba w ostatnich latach najlepszym. Kończymy zgodnie z harmonogramem ciąg ulic Ekologiczna, Elektryczna, z pełną infrastrukturą. Do tego 9. Pułku Strzelców Konnych, połączenie całego osiedla. Kolejna inwestycja, może niezbyt wielka to jest sięgacz ul. Cmentarnej - tam wspieramy ten nasz mały biznes. Z przyszłościowych to ciąg dalszy rewitalizacji centrum miasta
- mówi burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski.
Ten remont obejmie okolice ul. Popiełuszki, w której pobliżu położone są m.in. dworzec kolejowy, Urząd Miejski i Starostwo.
Zakres zadań, które nie byłyby w żadnym projekcie kwalifikowane, mówimy tutaj o parkingu, o przystąpieniu do instalacji sanitarnych, do instalacji wodnych, parking miejski, miejsca do ładowania pojazdów elektrycznych, mała fontanna, która będzie komunikować z tą dużą fontanną na Placu Niepodległości
- dodaje burmistrz Grajewa.
Wśród planowanych inwestycji jest także m.in. drugi etap modernizacji Parku Solidarności i budowa komunalnej kaplicy pogrzebowej.
Największą zaplanowaną inwestycją w Grajewie, której koszt sięga 30 mln zł, jest blok energetyczny, który produkować będzie z gazu ziemnego prąd i ciepło na potrzeby miasta.
Trzeba zastosować zwiększone środki bezpieczeństwa i wprowadzić surowsze sankcje za ich nieprzestrzeganie – zadecydował obradujący w piątek (14.08) w Grajewie sztab kryzysowy.
Po kolejnych wykrytych zakażeniach koronawirusem w powiecie grajewskim będą tam obowiązywały dodatkowe obostrzenia epidemiczne.
Stworzą je dwie firmy, które chcą założyć zakłady produkcyjne na miejskich terenach inwestycyjnych.
Akcję planowano na kilka godzin, ale już po kilkudziesięciu minutach skończyły się formularze dla chętnych.
W każdą niedzielę na dawnym targowisku w Grajewie mieszkańcy mogą wystawiać auta na sprzedaż.
To potężna inwestycja - według planów rocznie ma być tam tuczonych nawet 3 mln kurcząt. Petycję podpisują ludzie z całej Polski, ale "fabryki drobiu" - jak jest nazywana ta ferma - nie chcą przede wszystkim w swoim sąsiedztwie mieszkańcy Kacprowa.
Miał być wielki koncert i huczne obchody. Zamiast tego mieszkańcy Grajewa świętują czterysta osiemdziesiątą rocznicę nadania praw miejskich na pikniku rodzinnym.