Radio Białystok | Wiadomości | Podlaski poseł Konfederacji komentuje wynik wyborów prezydenckich

Podlaski poseł Konfederacji komentuje wynik wyborów prezydenckich

autor: Michał Buraczewski

15.07.2020, 07:33, akt. 09:20

- Dobra wiadomość jest taka, że Rafał Trzaskowski nie został prezydentem, zła - że nie został nim Krzysztof Bosak tylko Andrzej Duda - tak podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku wyniki wyborów prezydenckich skomentował poseł Konfederacji Robert Winnicki.

fot. Michał Buraczewski
fot. Michał Buraczewski

Poseł mówił, że dobry wynik Krzysztofa Bosaka w pierwszej turze doprowadził do wyjątkowej sytuacji w drugiej rundzie wyborów.


- Punktem ciężkości w tych wyborach nie była walka - jak chociażby w 2010 czy w 2015 roku - o elektorat lewicy (...), tylko była walka o względy ideowej prawicy, jaką jest Konfederacja. I to nas cieszy. To oznacza, że Konfederacja jest bardzo potrzebna - podkreślał poseł.


Robert Winnicki dodaje, że sondażowo Konfederacja stała się trzecią siłą polityczną w Polsce i na tej pozycji chce się umacniać do kolejnych wyborów.


- Krzysztof Bosak był jedynym kandydatem, który nie straszył Polaków, nie starał się ich kupić, tylko starał się ich przekonać do nowej wizji państwa, do nowego porządku, o którym mówiliśmy (...). I będziemy to kontynuować przez te najbliższe trzy lata - z dobrymi nadziejami, bo uważamy, że Polacy na taką alternatywę wobec POPiS-u zasługują - zaznaczył Robert Winnicki.


W pierwszej turze wyborów Krzysztof Bosak zdobył w województwie podlaskim 7,73 procent głosów. To prawie jeden punkt procentowy więcej od wyniku osiągniętego przez kandydata Konfederacji w skali kraju.


| red: mak, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlascy politycy komentują sondażowe wyniki wyborów

28.06.2020, 23:25

Nasi reporterzy zebrali pierwsze komentarze do sondażowych wyników wyborów od regionalnych polityków.


Krzysztof Bosak

4.06.2020, 16:25

- Jedni poświęcają się zarabianiu pieniędzy, inni poświęcają się pracy społecznej i politycznej. Ja wybrałem to drugie - mówi Krzysztof Bosak.


Podlascy działacze Konfederacji deklarują pomoc w walce z koronawirusem

13.03.2020, 19:12

To akcja ogólnopolska, w którą włączają się też podlascy działacze sztabu kandydata Konfederacji na prezydenta - Krzysztofa Bosaka.





ZNAJDŹ NAS




Wiadukt w Suchowoli, 10.03.2025, fot. Marcin Gliński
REGION
10.03.2025, 14:38, akt. 14:43

Wiadukt koło Suchowoli już otwarty









źródło: stock.adobe.com
WAŻNE!
9.03.2025, 15:59, akt. 16:04

Uwaga! Groźny smog w powietrzu




Krzysztof Nowakowski, fot. Dorota Sokołowska
BIAŁYSTOK
9.03.2025, 07:43, akt. 08:15

Zmarł Krzysztof Nowakowski




Fotolia.com
BIAŁYSTOK
9.03.2025, 15:06, akt. 15:12

Ceny mieszkań lekko w dół





źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok