Radio Białystok | Wiadomości | Trudna sytuacja branży turystycznej w regionie
Podlaskie miejscowości turystyczne zmieniły się nie do poznania.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Augustów, Białowieża czy Kruszyniany już wiosną tętniły życiem. Majówka to był dobry czas na zarabianie dla tamtejszych restauratorów i hotelarzy.Tegoroczną, przez epidemię koronawirusa i jeszcze obowiązujące obostrzenia, spisują na straty.
Sytuacja branży turystycznej może się poprawiać już od maja. Od 4, czyli tuż po majówce, z pewnymi ograniczeniami będą mogły być otwarte hotele, miejsca noclegowe i restauracje.
Wkraczamy w drugi zapowiadany etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. To jednak nie koniec. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem - informuje KPRM. Rząd wprowadza także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków.
Epidemia koronawirusa spowodowała, że liczba turystów korzystających z polskiej bazy hotelowej w marcu br. była niższa o ok. 65 proc. niż przed rokiem - poinformował we wtorek GUS.
Z każdym dniem rośnie liczba podlaskich firm, które ubiegają się o wsparcie z tarczy antykryzysowej. Tym samym przybywa przedsiębiorstw, które chroniąc miejsca pracy, zaczynają obniżać pensje pracownikom z powodu strat wywołanych epidemią.
Obawy mają zarówno właściciele różnych obiektów, jak i władze miasta. Przewidywany zastój spowodowany jest szerzącą się pandemią koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami.
Ministerstwo Rozwoju i Polska Organizacja Turystyczna pracują nad koncepcją bonu 1000 plus; na obecnym etapie konsultacje dotyczą formy, dystrybucji oraz wartości finansowania - poinformował resort rozwoju.
Klienci odwołują najbliższe wyjazdy i wstrzymują się z planowaniem wakacji.