Radio Białystok | Wiadomości | Białostocka studentka chce walczyć o pozytywny wizerunek miasta
Sobotnie wydarzenia związane z Marszem Równości rozniosły się szerokim echem po całym świecie. Białystok przedstawiany jest przez ogólnoświatowe media jako miasto homofobiczne i nacjonalistyczne.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Z takim postrzeganiem swojego miasta próbuje walczyć Natalia Parzyszek - studentka Politechniki Białostockiej. Rozpoczęła akcję w internecie, którą chce pokazać, że "Białystok jest piękny".
Ogólnoświatowe media relacjonowały sobotnie wydarzenia związane z Marszem Równości w Białymstoku, w którym wzięło udział ok. 800 osób.
Przejście kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami, wykrzykiwano też obraźliwe słowa.
Policja ustaliła dane już prawie 70 osób w związku z blokowaniem marszu lub atakami na jego uczestników.
Protest ugrupowań lewicowych w Białymstoku pod hasłem "Polska przeciw przemocy" ma się ostatecznie odbyć w najbliższą niedzielę (28.07); będzie miał charakter stacjonarny, a nie, jak pierwotnie planowano, przemarszu - poinformowali organizatorzy wydarzenia.
Po trzech dniach od Marszu Równości głos zabierają władze Jagiellonii Białystok.
Zaatakował nastolatka idącego na Marsz Równości w Białymstoku - teraz najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.
W białostockiej policji powołano specjalną grupę w związku z wydarzeniami podczas Marszu Równości w Białymstoku - poinformował komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.