Radio Białystok | Wiadomości | Młodzież Wszechpolska rozpoczęła kampanię społeczną "Kupuj polskie"
To akcja, która ma wspomóc polskich przedsiębiorców sprzedających rodzime produkty.
Akcja "Kupuj polskie" ma przede wszystkim zachęcić ludzi do robienia zakupów w polskich sklepach. Mówi prezes białostockiej Młodziezy Wszechpolskiej Marcin Kulesza:
Pragniemy mocno podkreślić przywiązanie do rodzimej gospodarki. Zachęcamy wszystkich Polaków by promowali ten patriotyzm gospodarczy, wspierali polskie przedsiębiorstwa. W dobie globalizacji często małe i średnie przedsiębiorstwa mają znaczne problemy z prosperowaniem, dzięki kupowaniu polskich produktów mamy tę możliwość, że pieniądze, które zainwestujemy w dany produkt, zostaną w Polsce
- mówi Marcin Kulesza.
Marcin Kulesza dodaje, że polskie produkty można rozpoznać czytając kody kreskowe, bądź korzystając ze specjalnej aplikacji na smartfony.
Często produkty i przedsiębiorstwa są mylone. Mimo polskich nazw, te przedsiębiorstwa są korporacjami zagranicznymi. Jak możemy sprawdzać te wszystkie artykuły? Jedną z opcji jest sprawdzenie kodu kreskowego przy zakupach. Gdy początek tego kodu kreskowego stanowią cyfry 590, to prefiks zarezerwowany dla Polski. Inna opcją jest wykorzystanie aplikacji "Pola", do której zachęcamy
- dodaje Marcin Kulesza.
Kampania społeczna "Kupuj polskie" jest organizowana co roku w dużych miastach, przed najważniejszymi świętami.
Protest z podpisami ponad tysiąca przeciwników zmiany nazwy ul. majora Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" trafił w piątek do biura Rady Miasta Białystok. To reakcja na plany klubu radnych Koalicji Obywatelskiej, którzy chcą zmiany patrona, nadanego w 2018 roku.
Dyskusja nad potrzebą zmiany nazwy białostockiej ulicy, której patronuje major Zbigniew Szendzielarz pseudonim „Łupaszko” nie dotyczy faktów, a jest kwestią polityczną. To ocena historyków z oddziałowego biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.
Młodzież Wszechpolska sprzeciwia się planom zmiany nazwy ulicy w Białymstoku, noszącej imię majora Zygmunta Szendzielarza ps. "Łupaszko". Działacze MW uczestniczą też w społecznej zbiórce podpisów pod petycją przeciwników zmiany patrona.
Choć 19 lutego to data przyjęta za dzień odzyskania niepodległości przez Białystok, to jednak 22 lutego doszło do oficjalnego przekazania władzy i defilady Wojska Polskiego.
W dniu zakochanych zwracają uwagę nie tylko na miłość do drugiej osoby, ale też do kraju. Działacze "Młodzieży Wszechpolskiej" w ramach akcji "Kocham Polskę" przypominają o patriotyzmie.