Radio Białystok | Wiadomości | Wymiana doświadczeń i wdrażanie nowych technologii - warsztaty w Klastrze Obróbki Metali
Wymieniali się doświadczeniem i rozwiązaniami z dziedziny robotyki, automatyzacji i cyfryzacji. Na warsztatach w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym spotkali się przedstawiciele firm należących do Klastra Obróbki Metali.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Była też dyskusja na temat koncepcji Regionalnego Centrum Kompetencji Przemysłu Przyszłości.
- Firmy coraz bardziej się wzajemnie otwierają. Ta współpraca podnosi poziom firm klastrowych na wyższy stopień rozwoju i zaawansowania. Robotyzacja, automatyzacja służy do podniesienia jakości, podniesienia wydajności i generalnie obniżenia kosztów produkcji - mówi członek Zarządu Klastra Obróbki Metali Marek Karabowicz.
- Klaster daje nam możliwość współpracy i dużego zaufania między firmami i jakiś czas temu postanowiliśmy pracować nad takimi rozwiązaniami przyszłościowymi. Jest część firm, które są odbiorcami takich technologii, część, która tworzy takie technologie, ale w powiązaniu właśnie z produkcją - mówi Dorian Młodzianowski z firmy D-Tech.
W poniedziałek (18.03) rozpocznie się część szkoleniowa. Klaster Obróbki Metali skupia blisko 90 firm.
Powstające w Białymstoku centrum popularyzacji nauki będzie nosiło nazwę Epi-Centrum Nauki - poinformował w czwartek (07.02) Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, który realizuje projekt. Nazwę wybrano w konkursie, na który nadesłano ponad 670 propozycji.
Nabór do programu ma rozpocząć się w styczniu, a nie ma jeszcze podpisanej umowy. Wszystko przez podatki. Białostocki Park Naukowo-Technologiczny negocjuje z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w sprawie projektu Platformy Startowe.
Dzięki temu projektowi młodzi dostaną pomoc ekspertów w przekształceniu innowacyjnych pomysłów w biznes. Najlepsi otrzymają także duże finansowe wsparcie.