Radio Białystok | Wiadomości | 130 mln zł na platformy startowe dla startupów z Polski wschodniej
Dzięki temu projektowi młodzi dostaną pomoc ekspertów w przekształceniu innowacyjnych pomysłów w biznes. Najlepsi otrzymają także duże finansowe wsparcie.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Platorm Startowych wyda 130 milionów złotych na rozwój biznesowych projektów w Polsce Wschodniej.
W projekcie będą mogły wziąć osoby, które nie skończyły 35 lat - z województw lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.
W naszym regionie można będzie zgłaszać się do Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Tam młodzi przedsiębiorcy z najlepszymi pomysłami otrzymają pomoc.
Ktoś, kto ma pomysł, zgłasza go. Następnie poddawany jest ocenie i jeżeli widać w nim perspektywy, to wchodzi w kilkunastomiesięczną pracę inkubacyjną. W ramach inkubacji będzie można spotykać się z ludźmi, którzy utrzymują się z prowadzonej działalności i czerpać od nich wiedzę - know how, kontakt z praktykiem - wyjaśnia zastępca prezesa PARP Mikołaj Różycki.
Na dalszym etapie młodzi przedsiębiorcy mogą też liczyć na wsparcie finansowe. Różycki podkreśla, że dofinansowanie na rozwój firmy może wynieść nawet 800 tys. zł.
Nabór do drugiej edycji Platform Startowych ma rozpocząć się w styczniu przyszłego roku.
Twórcy "elektronicznej przypominajki" - systemu powiadomień Anima, która może być wykorzystywana w domu i biurze, chcą na jej komercjalizację zdobyć pieniądze na platformie crowfundingowej Kickstarter. W poniedziałek (29.10) rozpoczęła się zbiórka pieniędzy.
Ponad 5 tys. Photonów, edukacyjnych robotów dla najmłodszych, zostało już sprzedanych na polskim rynku. Start-up założony przez absolwentów Politechniki Białostockiej, wchodzi ze swoim produktem także na rynki zagraniczne.
Mobilna platforma do nauki fizyki, robot do rozbrajania bomb, innowacyjna laska dla osób niewidomych i bioniczna proteza ręki - to innowacyjne projekty licealistów i studentów, które otrzymały wsparcie w ramach programu "Odkrywcy Diamentów" Politechniki Białostockiej.