Radio Białystok | Wiadomości | Gmina Choroszcz pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom - dostarcza im opał
Darmowe drewno w pierwszej kolejności trafia do osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej czy losowej.
Ogromna i bezinteresowna pomoc
Jest tak w przypadku Marianny Iwaszczuk z Kruszewa:
To jest pomoc ogromna, bo ja już prawie 3 lata jestem wdową, córka pierwsza grupa inwalidzka - 42 lata, potrzebuje każdej pomocy, bo samodzielnie nie siedzi, wszystko przy niej trzeba zrobić. Drewno to jest ogromna, bezinteresowna pomoc. Nie trzeba nawet podania pisać, w ośrodku pomocy sami wiedzą kiedy potrzeba i sami przywożą. Za co jestem bardzo wdzięczna
- mówi Marianna Iwaszczuk.
Gminna tradycja
Jak mówi burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, niesienie takiej pomocy to już gminna tradycja:
Już trzeci sezon rozdajemy drewno najbardziej potrzebującym mieszkańcom, w sumie ponad 100 metrów przestrzennych. Teraz około dwudziestu metrów trafia do rodzin w czterech miejscowościach. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli pomóc kolejnym potrzebującym rodzinom. Te wyznacza Miejski Ośrodek Pomocy
- dodaje burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.
Drewno pochodzi z wycinki z terenów gminnych, gdzie prowadzone są inwestycje. Pierwsza w tym sezonie grzewczym pomoc trafiła do potrzebujących rodzin z Izbiszcz, Oliszek, Kruszewa i Choroszczy.
Leśnik i radny powiatu białostockiego w minionej kadencji - Wojciech F. - nie zgadza się z wyrokiem skazującym.
Są pierwsze konsekwencje wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie cięć w Puszczy Białowieskiej. Trzy puszczańskie nadleśnictwa: Hajnówka, Browsk i Białowieża utraciły certyfikat poświadczający, że prowadzą zrównoważoną gospodarkę leśną.
Gmina Choroszcz wspomaga swoich mieszkańców, dostarczając im darmowy opał.
Grupa aktywistów, blokująca sprzęt do wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej, nie musi płacić wysokiego odszkodowania Lasom Państwowym. Sąd Rejonowy w Białymstoku oddalił powództwo Zakładu Transportu i Spedycji Lasów Państwowych z Giżycka.