Radio Białystok | Wiadomości | Miejską Bibliotekę Publiczną w Ciechanowcu przeniesiono do nowej siedziby
Da to instytucji więcej miejsca oraz dodatkowe możliwości do działania.
Przeniesienie wsparło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zaniedbany od kilkudziesięciu lat budynek byłej synagogi przy ul. Mostowej mógł zyskać nowe funkcje dzięki pieniądzom z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - mówi burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko:
Program "Biblioteka+" umożliwił nam wykonanie całego budynku, który składa się z dwóch elementów: typowo bibliotecznego oraz sali widowiskowo-kinowej, która jest pozostałością dawnego kina z lat 70', Koszt wynosił około czterech milionów, z tego połowę otrzymaliśmy w formie dotacji z MKiDN, natomiast drugą połowę wyłożyła gmina
- dodaje Mirosław Reczko.
Nowa siedziba to lepsze warunki nie tylko dla czytelników odwiedzających bibliotekę - twierdzi jej dyrektor Iwona Litwińczuk:
Do tej pory mieliśmy 125 metrów. Mieściła się tam wypożyczalnia dla dorosłych, oddział dla dzieci i mały kącik internetowy. Teraz przeprowadzamy się na 750 metrów kwadratowych, gdzie będzie sala widowiskowa, super wyposażenie, stół bilardowy, wszystko co będzie nam potrzebne do funkcjonowania. Sala widowiskowa ze 144 miejscami. To będzie miejsce dla wszystkich mieszkańców i wszyscy będziemy z tego miejsca korzystać
mówi Iwona Litwińczuk.
Z biblioteki można będzie korzystać od początku listopada
Z zasobów biblioteki w nowych już wnętrzach czytelnicy będą mogli korzystać od początku listopada.
Przeprowadzka do budynków byłej synagogi najpierw Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, a teraz biblioteki było możliwe dzięki porozumieniu, jakie dziesięć lat temu samorząd miasta zawarł z gminą żydowską.
Remont windy, termomodernizacja budynku i znaczek turystyczny z okazji jubileuszu. Miejska Biblioteka Publiczna w Bielsku Podlaskim świętuje swoje 90-lecie.
Nowa biblioteka publiczna ma powstać przy Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu.
8 września wszyscy czytamy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Tegoroczne Narodowe Czytanie odbywa się w rocznicę stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dziewięć rękopisów z XIX w., związanych z istniejącą wówczas w Białymstoku placówką zajmującą się edukacją dziewcząt ze szlacheckich rodzin, kupiła na aukcji antykwarycznej Książnica Podlaska.
Nowe, atrakcyjne książki mają pomóc chorym dzieciom przezwyciężać szpitalną nudę.