Radio Białystok | Wiadomości | Otwarcie Ciołkowskiego z opóźnieniem, ale coraz bliżej
Za dwa tygodnie kierowcy będą mogli w pełni korzystać z przebudowanej ul. Ciołkowskiego w Białymstoku.
To jedna z głównych tranzytowych ulic w mieście. Teraz można nią jeździć po jednym pasie ruchu w każdą stronę z ograniczeniem prędkości. Po przebudowie do dyspozycji będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i drogi serwisowe.
Pierwotnie droga miała być gotowa już na koniec sierpnia - przyznaje Agnieszka Błachowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Tłumaczy, że opóźnienia w budowie wynikają z problemów, jakie napotkał wykonawca.
Pojawiło się dużo prac dodatkowych, związanych głównie z przebudową gazociągu. Poza tym cały czas trwają prace wykończeniowe przy ekranach akustycznych i chodnikach, a także prace porządkowe. 15 października prace już się zakończą i przejezdność w tym miejscu będzie już pełna
- wyjaśnia Agnieszka Błachowska.
Przebudowa ul. Ciołkowskiego rozpoczęła się na początku 2017 roku. Powstał nowy odcinek drogi o długości ponad 4 km, z nową jezdnią, drogami dla rowerów i ekranami akustycznymi. Koszty budowy to 100 milionów złotych, w większości unijnych pieniędzy.
Przejechać można, ale trzeba uważać na znaki i barierki. Od soboty (11.08) - po półtorarocznej przerwie - otwarty jest fragment remontowanej ulicy Ciołkowskiego w Białymstoku na odcinku od ulicy Mickiewicza do generała Sulika.
Pracownicy budowlani znaleźli kolejny pocisk przy ulicy Ciołkowskiego w Białymstoku.
Wyglądało groźnie, ale na szczęście nic poważnego się nie stało. Przed 17:00 w Białymstoku doszło do wycieku gazu na budowanym rondzie u zbiegu ulic Branickiego i Ciołkowskiego. Awarię spowodowała koparka.
Kolejne niebezpieczne znalezisko na budowie ulicy Ciołkowskiego w Białymstoku.
Drugi niewybuch, znaleziony przy ul. Ciołkowskiego, został zabezpieczony. Saperzy wywieźli go z miejsca budowy na ul. Ciołkowskiego na poligon wojskowy w Orzyszu
10 tysięcy ewakuowanych osób i wiele ulic zamkniętych na dwie godziny. Ponad stu policjantów pilnujących dostępu do strefy zagrożenia. Tak przebiegała akcja usuwania przez saperów niemieckiej bomby lotniczej z czasów drugiej wojny światowej.