Radio Białystok | Wiadomości | W zambrowskim szpitalu rozpoczęła się rozbudowa izby przyjęć i budowa lądowiska dla śmigłowców
Rozbudowę izby przyjęć i budowę lądowiska dla śmigłowców rozpoczął zambrowski Szpital Powiatowy. Całość będzie kosztowała około 6 mln zł, z czego połowa to koszty wyposażenia.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Większa część tej sumy to pieniądze z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Reszta pochodzi z kasy powiatu zambrowskiego i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
Jak mówi prezes spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie Bogusław Dębski, obie inwestycje tworzą integralną całość.
Bogusław Dębski przyznaje, że w przekonaniu władz centralnych do inwestycji w Zambrowie pomagali mu poseł Bernadeta Krynicka i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.
- Nie każdy szpital będzie miał wszystkie możliwe oddziały, zwłaszcza szpitale powiatowe. Więc trzeba przemieszczać do innych szpitali pacjentów, którzy trafią tutaj, a także tych, którzy znajdą się w nagłej potrzebie, czy to podczas wypadków, czy innych nagłych zagrożeń - mówił w Zambrowie Jarosław Zieliński.
Tą inwestycją Zambrów wpisuje się w mapę systemu ratownictwa medycznego.
- Cieszę się, że możemy ten system wzbogacać o nowe elementy. To jest jedna z kolejnych inwestycji - mówił w Zambrowie wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Według planów dyrekcji, pierwsze śmigłowce będą mogły lądować w Zambrowie pod koniec września.
Upaństwowienie ratownictwa medycznego może być korzystne dla pacjentów – mówią przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego w Białymstoku.
Bez tej pomocy siemiatycki szpital długo mógłby nie mieć takiego sprzętu. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała mu 43 nowoczesne łóżka dla młodzieży.
WOPiTU w Łomży dostał ponad 400 tys. zł dotacji na rozpoczęcie prac przy modernizacji nowej siedziby.
Nowoczesna sala leczenia oparzeń, nowy sprzęt i kącik zabaw dla dzieci.W suwalskim szpitalu wojewódzkim zakończyła się modernizacja oddziału chirurgi dziecięcej. Remont sal i zakup wyposażenia kosztował 960 tysięcy złotych.
Po siedmiu latach do województwa podlaskiego ma powrócić stacjonarna psychiatria dziecięca.