Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska Służba Więzienna będzie współpracowała z Grupą Ratowniczą Nadzieja
Chodzi głownie o zapewnienie bezpieczeństwa skazanym oraz prowadzenie certyfikowanych szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
- Takie kursy powinni przejść wszyscy funkcjonariusze, bo do więzień trafia coraz więcej osób starszych i schorowanych - mówi Dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w Białymstoku pułkownik Piotr Kondraciuk.
Procedura wpuszczenia karetki do zakładu karnego nieraz może potrwać kilka minut, dlatego tak ważne jest, by strażnicy potrafili pomóc skazanym
- dodaje Piotr Kondraciuk.
Prowadzone są m.in. kursy pierwszej pomocy
Grupa ratownicza Nadzieja już od wielu lat nieformalnie współpracuje ze Służbą Więzienną. Do tej pory prowadzili m.in. warsztaty, kursy pierwszej pomocy oraz wspólne ćwiczenia ratownicze.
Najważniejszym polem do współpracy będzie organizowanie certyfikowanych kursów pierwszej pomocy
- mówi prezes Grupy Ratowniczej Nadzieja ksiądz Radosław Kubeł.
"Nadzieja" działa od niemal 10 lat
Grupa ratownicza Nadzieja działa od niemal 10 lat. Skupia ponad 200 ratowników w 6 miastach województwa podlaskiego. Dysponuje profesjonalnymi ambulansami i specjalnym dronem poszukiwawczym.
Wiele sprzętu pochodzi jednak z darowizn. Właśnie otrzymała wycofany z zasobów Służby Więziennej samochód, który będzie służył ratownikom.
Arcybiskup białostocko-gdański Jakub przyszedł z wizytą duszpasterską do Zakładu Karnego w Białymstoku. Odwiedził zarówno funkcjonariuszy, jak i skazanych.
To jedna z najgłośniejszych tzw. pomyłek sądowych III RP. Po ponad 20 latach od zabójstwa suwalczanina Tomasza S., przed olsztyńskim sądem ruszył ponowny proces Jacka Wacha.
"Kobiety w służbie" - w sobotę (10.03) w Łomży i w Suwałkach panie ze służb mundurowych - z lekkim opóźnieniem - świętowały Mundurowy Dzień Kobiet.
Dwie kolejne karetki ma łomżyńska Grupa Ratownicza "Nadzieja". To używane, ale w pełni sprawne samochody.