Radio Białystok | Wiadomości | Białowieski Park Narodowy – jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Podlaskiem
To wciąż jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych w województwie podlaskim. Białowieski Park Narodowy w 2017 r. sprzedał prawie 250 tys. biletów wstępu.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To o 10 proc. mniej niż w 2016 r., ale jednocześnie więcej niż średnia z ostatnich kilkunastu lat, która wynosi ponad 232 tys. sprzedanych biletów.
Chodzi o wejściówki do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego, Rezerwatu Pokazowego Żubrów i Obwodu Ochronnego Sierganowo - obszaru dawnego Rezerwatu Ścisłego.
- Zawsze w Białowieży mieliśmy dużo turystów. Ostatni rok także był dobrym, jeżeli chodzi o frekwencję ruchu turystycznego - mówi Radosław Matejek z Białowieskiego Parku Narodowego.
Wycinka drzew mogła przyczynić się do rozsławienia BPN
Turyści odwiedzający Puszczę Białowieską mówią, że "rozsławić" ją mogły informacje o wycinkach drzew z powodu ataku kornika drukarza.
Czy w radiu, czy w telewizji, cały czas jest nagłaśniany temat kornika, słynnego już na cały świat. Wobec tego sądzę, że ludzie chcą przyjechać obejrzeć na własne oczy, jak to faktycznie wygląda - mówi jeden z turystów spotkany w Białowieży.
W ubiegłym roku najwięcej osób odwiedziło Rezerwat Pokazowy Żubrów. Sprzedano tu blisko 150 tys. biletów. W tym miejscu 6 proc. stanowili turyści z zagranicy. Wśród nich najwięcej było Niemców, Francuzów, Rosjan oraz Włochów i Holendrów.
Jedni nie dowierzają, drudzy się dziwią, a jeszcze inni podają argumenty przemawiającym za obecnością Podlasia w tym zestawieniu. Według Rankingu TOP 12 wyszukiwarki SKYSCANNER badającej preferencje podróżnicze, Podlasie będzie jednym z 12 najpopularniejszych kierunków, które w 2018 roku wybierać będą Polacy.
Ok. 250 gatunków grzybów występujących w Puszczy Białowieskiej zobaczyć można na wystawie, otwartej w sobotnie (16.09) południe w Białowieży. To unikatowa ekspozycja żywych okazów zebranych w puszczy. Z powodu ich nietrwałości, czynna będzie tylko dwa dni.
Ukazał się pierwszy numer biuletynu "Echo", wydawanego przez władze Białowieskiego Parku Narodowego. Bezpłatne, drukowane, kolorowe pismo ma docierać zwłaszcza do tych mieszkańców puszczańskich gmin, którzy nie korzystają z internetu. W dystrybucji pomogą m.in. sołtysi.
Białowieski Park Narodowy wydłużył godziny pobytu turystom w określonych miejscach, by umożliwić im obserwacje rykowiska, czyli godów jeleni.