Radio Białystok | Wiadomości | Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku zmieniło siedzibę
To informacja ważna dla osób niepełnosprawnych, rodzin zastępczych i kandydatów na takich rodziców z okolic Białegostoku. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przeniosło się z ul. Borsuczej na osiedlu Dojlidy, do centrum Białegostoku.
Centrum zajmuje część pomieszczeń w budynku przychodni rodzinnej przy ul Słonimskiej 15/1. Zwolniło się tam kilka wynajmowanych dotąd lokali.
Teraz petentom, którzy przyjeżdżają pociągiem czy autobusem PKS łatwiej będzie dotrzeć do urzędu, bo mieści się on blisko ścisłego centrum miasta
- przekonuje dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbieta Turczewska. Dodaje, że osoby na wózkach inwalidzkich mają na Słonimskiej dobry wjazd - z boku budynku.
Dzięki przenosinom poprawią się też warunki obsługi, bo przy Słonimskiej urzędnicy zyskali dodatkową powierzchnię. Starosta białostocki Antoni Pełkowski przypomina, że w budynku starostwa na Dojlidach PCPR działał w piwnicy i było tam za ciasno. Z kolei teraz przy Borsuczej wygospodarowano dodatkowe miejsce na archiwa.
Po przeprowadzce Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ma też nowe numery telefonów. Na razie tylko dwa - (85) 732 27 36, (85) 732 17 72. Od wtorku - każdy pokój ma mieć przyporządkowany swój numer.
To okazja by przypomnieć zdrowym, że żyją wśród nich osoby niepełnosprawne z pewnymi ograniczeniami np. w sprawności ruchowej, niedowidzące, głuchonieme, przybliżyć ich problemy, potrzeby i prawa. Trzeciego grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Miasto Białystok rozpoczęło kampanię społeczną "Nieinni", która ma pokazywać aktywność osób z niepełnosprawnościami, ich pasje i działania w żaden sposób nieodbiegające od tego, co robią pełnosprawni. Powstał film promujący akcję. Pokazywany będzie m.in. w szkołach.
Anna Tuszyńska, założycielka Centrum Ochrony Dziecka i Rodziny w Białymstoku, otrzymała nagrodę im. Aliny Margolis-Edelman, przyznaną przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Fundację Zeszytów Literackich.