Radio Białystok | Wiadomości | Sąd odroczył wydanie wyroku ws. znanej suwalskiej lekarki
Suwalski sąd odroczył wydanie wyroku w sprawie znanej lekarki Justyny M. Konieczne jest uzupełnienie materiałów tej sprawie.
Była wicedyrektor Szpitala w Suwałkach, na apelacji się nie pojawiła. Jest oskarżona o przyjmowanie łapówek. 5 lat temu prokuratura zarzuciła jej przyjmowanie korzyści majątkowych za lepsze traktowanie pacjentów. W sumie miało do niej trafić ponad 3 tysiące złotych. Po trzech latach, sąd od tych zarzutów lekarkę, uniewinnił uznając, że w sprawie pojawia się zbyt wiele wątpliwości. Po odwołaniu się prokuratury i ponownym rozpatrzeniu sprawy, uznano że lekarka jednak część łapówek przyjęła. Skazano ją za to na rok więzienia w zawieszeniu. Od tego wyroku odwołały się obie strony, oskarżona a także prokuratura.
W trakcie czwartkowej apelacji (23.11), Sąd Okręgowy w Suwałkach zdecydował, że konieczne jest jednak uzupełnienie akt. Jak podkreśla sędzia Grażyna Zielińska, w prokuraturze regionalnej w Białymstoku toczy się postępowanie przygotowawcze dotyczące narażenia jednej z pacjentek Justyny M. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Chodzi o nieprawidłowe leczenie kobiety, która ostatecznie zmarła w lipcu 2008 roku. To matka pacjentki miała wręczać lekarce łapówki, w sumie ponad 3 tysiące złotych. Jak podkreślała sędzia, postępowanie w białostockiej prokuraturze ma ścisły związek ze sprawą rozpoznawaną w Suwałkach, dlatego też suwalski sąd zażąda z prokuratury w Białymstoku akt sprawy, dopiero potem wyznaczy nowy termin rozprawy.
Sąd Okręgowy w Białymstoku zmienił w czwartek (23.11) wyrok I instancji korzystny dla prezydenta Białegostoku i oddalił jego powództwo, w którym domagał się on przywrócenia mu poziomu zarobków sprzed obniżki, o której ponad rok temu zdecydowali radni. Orzeczenie jest prawomocne.
Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku zakończyło się w czwartek (23.11) postępowanie odwoławcze w sprawie wójta gminy Dziadkowice, oskarżonego o przekroczenie uprawnień. Chodzi m.in. o dysponowanie samochodem straży pożarnej oraz do przewozu osób niepełnosprawnych.