Radio Białystok | Sport | Natalia Kaczmarek pobiła w Londynie własny rekord Polski

Natalia Kaczmarek pobiła w Londynie własny rekord Polski

20.07.2024, 15:59, akt. 16:05

Natalia Kaczmarek czasem 48,90 poprawiła swój rekord Polski w biegu na 400 m podczas mityngu Diamentowej Ligi w Londynie.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce w Bydgoszczy 2024, fot. Joanna Szubzda

Kaczmarek w czerwcu pobiła 48-letni rekord Polski, który należał do Ireny Szewińskiej. W finale mistrzostw Europy w Rzymie triumfowała wynikiem 48,98, zatem w sobotę (20.07) poprawiła się o 0,08 sekundy.

Start w Londynie był jej ostatnim przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, gdzie lekkoatleci będą rywalizować od 1 do 11 sierpnia.

W stolicy Wielkiej Brytanii wygrała Nickisha Pryce, która uzyskała najlepszy w tym roku wynik na świecie - 48,57. Trzecie miejsce zajęła Holenderka Lieke Klaver, która poprawiła rekord życiowy na 49,58. Barierę 50 sekund złamały jeszcze dwie Brytyjki. Czwarta była Amber Anning (49,63), a na piątej pozycji uplasowała się Laviai Nielsen (49,87).

źródło: PAP | red: zmj

Aleksandra Pietruk z Kalibra Białystok i jej trener odliczają godziny do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. 23-latka swój olimpijski debiut rozpocznie 1 sierpnia.

Wiemy, którzy podlascy sportowcy pojadą na igrzyska olimpijskie w Paryżu

15.07.2024, 19:07

Polski Komitet Olimpijski ogłosił oficjalny skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Na liście 213 sportowców znalazło się ośmioro zawodników z klubów z województwa podlaskiego.

Podlascy olimpijczycy na ostatniej prostej przed igrzyskami w Paryżu

11.07.2024, 14:39

Sportowcy z podlaskich klubów odliczają dni do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Dla młociarza Wojciecha Nowickiego z Podlasia Białystok będzie to okazja do zdobycia trzeciego medalu olimpijskiego. W Rio de Janeiro wywalczył brązowy, a w Tokio złoty. Teraz też jest jednym z faworytów do podium.

Natalia Kaczmarek druga w biegu na 400 metrów na mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu

7.07.2024, 17:04

Natalia Kaczmarek z Podlasia Białystok zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów na mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Pokonała ten dystans w 49,82 s. Szybsza była tylko Marileidy Paulino z Dominikany z czasem 49,20 s.

Medalowy piątek lekkoatletów Podlasia Białystok na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy [zdjęcia, wideo]

28.06.2024, 18:44

Czworo zawodników Podlasia Białystok zdobyło w piątek (28.06) w Bydgoszczy medale lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Złoto zdobyły Maria Żodzik w skoku wzwyż i Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m, a srebro Damian Czykier w biegu na 110 m przez płotki i Wojciech Nowicki w rzucie młotem.