Radio Białystok | Sport | Natalia Kaczmarek druga w biegu na 400 metrów na mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu

autor: Jerzy Kułakowski

7.07.2024, 17:04, akt. 17:17

Natalia Kaczmarek z Podlasia Białystok zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów na mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu. Pokonała ten dystans w 49,82 s. Szybsza była tylko Marileidy Paulino z Dominikany z czasem 49,20 s.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce w Bydgoszczy 2024, fot. Joanna Szubzda

We francuskiej stolicy startowali też dwaj klubowi koledzy Natalii. Wojciech Nowicki był drugi w rzucie młotem. W najlepszej próbie uzyskał 75 metrów i 17 cm, a wygrał Paweł Fajdek z wynikiem 75,72 m.

W biegach na 110 metrów przez płotki bez powodzenia startował Damian Czykier. W swoim półfinale zajął przedostatnie miejsce z czasem 13,67 s. Żeby zakwalifikować się do finału trzeba było pobiec 13,32 s.

Cała trójka białostockich lekkoatletów przygotowuje się do IO, które rozpoczną się w Paryżu za 19 dni.

| red: pp

Czworo zawodników Podlasia Białystok zdobyło w piątek (28.06) w Bydgoszczy medale lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Złoto zdobyły Maria Żodzik w skoku wzwyż i Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m, a srebro Damian Czykier w biegu na 110 m przez płotki i Wojciech Nowicki w rzucie młotem.

Maria Andrejczyk i Klaudia Kardasz ze złotymi medalami lekkoatletycznych Mistrzostw Polski

27.06.2024, 07:58

Dwa złote medale zdobyły podlaskie lekkoatletki na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. W konkursie rzutu oszczepem triumfowała Maria Andrejczyk, a w pchnięciu kulą zwyciężyła Klaudia Kardasz.