Radio Białystok | Sport | Lowlanders Białystok z tytułem wicemistrza Polski

Lowlanders Białystok z tytułem wicemistrza Polski

autor: Michał Romańczuk

14.07.2024, 09:00, akt. 09:04

Lowlanders Białystok wicemistrzami Polski w futbolu amerykańskim. Białostoczanie przegrali w finałowym meczu w Warszawie z Warsaw Eagles 10:20.

Mecz Polish Bowl 2024 Warsaw Eagles - Lowlanders Białystok, 13.07.2024, fot. Michał Romańczuk

0:00
0:00
Lowlanders Białystok wicemistrzami Polski - relacja Michała Romańczuka | Pobierz plik.

Pierwsza kwarta nie przyniosła punktów żadnej ze stron

Pierwsza kwarta nie przyniosła punktów żadnej ze stron. Bliżej przyłożenia byli co prawda warszawianie, ale nie potrafili tego przekuć na żadną zdobycz punktową.

Na początku drugiej części przebudzili się białostoczanie. Lowlanders byli bliscy przyłożenia, ale ostatecznie zakończyło się na kopnięciu za trzy punkty. Szybko odpowiedzieli jednak gracze ze stolicy, którzy po pierwszej połowie prowadzili 7:3.

Drużynę z Białegostoku trapiła niemoc w ofensywie

Po przerwie drużynę z Białegostoku trapiła niemoc w ofensywie. Lowlanders nie potrafili przedostać się na połowę rywala, a przeciwnicy skrzętnie to wykorzystali. Zdobyli kolejne przyłożenie i ułożyli mecz pod swoje dyktando.

Lowlanders nie powiedzieli jednak ostatniego słowa. Na początku czwartej kwarty zdobyli 7 punktów i zmniejszyli straty do trzech oczek. Szybko odpowiedzieli jednak gospodarze, którzy wykorzystali błędy w defensywie białostoczan i wyszli na prowadzenie 20:10.

Taki wynik pozostał do końca meczu.

Lowlanders wspierała grupa ok. 400 kibiców z Białegostoku. To był szósty finał Polish Bowl dla białostoczan. Trzykrotnie zdobyli mistrzostwo Polski.

Dzięki tym pieniądzom klub będzie mógł m.in. organizować mecze, a Białystok będzie promowany w całej Polsce. Ponad 120 tys. zł miejskiej dotacji trafi do drużyny futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok.

Lowlanders Białystok po raz drugi z rzędu mistrzami Polskiej Futbol Ligi

8.07.2023, 19:40

Futboliści amerykańscy Lowlanders Białystok obronili tytuł mistrzów Polski. W finale Polish Bowl rozgrywanym na stadionie Polonii w Warszawie białostoczanie pokonali Silesia Rebels Katowice 38:35.

Lowlanders Białystok mistrzami Polski w futbolu amerykańskim

24.07.2022, 07:25

Lowlanders Białystok zdobyli mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim. W finale pokonali Kraków Kings 21:20, zdobywając decydujący punkt 38 sekund przed końcem gry.