Radio Białystok | Wiadomości | Lowlanders Białystok mistrzami Polski w futbolu amerykańskim

Lowlanders Białystok mistrzami Polski w futbolu amerykańskim

autor: Jerzy Kułakowski

24.07.2022, 07:25, akt. 07:33

Lowlanders Białystok zdobyli mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim. W finale pokonali Kraków Kings 21:20, zdobywając decydujący punkt 38 sekund przed końcem gry.

Puchar za zdobycie mistrzostwa Polski przez Lowlanders Białystok, fot. Wojciech Szubzda

0:00
0:00
Z Piotrem Morko i Tomaszem Zubryckim rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.

Po przyłożeniu Krzysztofa Czaplejewicza był remis, a podwyższenie zaliczył Aron Jones.

MVP sezonu został zawodnik Lowlanders - Rafał Królewski. Białostoczanie zdobyli mistrzostwo po raz drugi w historii.

Cztery lata temu pokonali w finale Pathers Wrocław 14:13.

| red: mark

Po meczu na własnym boisku drużyna futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok pokonała Tychy Falcons i za dwa tygodnie powalczy w finale o tytuł mistrza Polski.

Drużyna Lowlanders Białystok wygrała drugą edycję Wielkiego Turnieju Województwa Podlaskiego

28.06.2022, 14:58

To zabawa dla kibiców, która odzwierciedla popularność klubów sportowych z regionu. W ogrodach Opery i Filharmonii Podlaskiej podsumowano drugą edycję Wielkiego Turnieju Województwa Podlaskiego. Wygrał zespół futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok, a podium uzupełniły drużyny: badmintona - OSSM SMS Białystok i siatkówki mężczyzn - BAS Białystok.