Radio Białystok | Sport | Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki ze złotymi medalami

Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki ze złotymi medalami

autor: Jerzy Kułakowski

28.07.2023, 21:31, akt. 21:40

Lekkoatleci Podlasia Białystok zdobyli dwa złote medale w drugim dniu Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Byli zdecydowanymi faworytami i nie mieli problemów w swoich konkurencjach.

Wojciech Nowicki wygrał rywalizację w rzucie młotem z odległością 79 metrów i 96 cm.

Natalia Kaczmarek była najszybsza w biegu na 400 metrów z czasem 51,86 setnych sekundy.

Natalia i Marlena Granaszewska z Podlasia awansowały do sobotniego (29.07) finału biegu na 200 metrów.

| red: sk

W Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęły się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. W pchnięciu kulą kobiet złoto zdobyła Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok, ze swoim najlepszym wynikiem w sezonie 17,83 m.

Już za rok igrzyska olimpijskie w Paryżu. Wystartują m.in. Kaczmarek i Nowicki z Podlasia Białystok

26.07.2023, 13:08

Równo za rok, 26 lipca w Paryżu, rozpoczną się igrzyska olimpijskie. O medale na pewno powalczy dwoje lekkoatletów Podlasia Białystok - Natalia Kaczmarek i Wojciech Nowicki.

Natalia Kaczmarek z Podlasia Białystok najlepsza na mityngu Diamentowej Ligi w Monako

22.07.2023, 15:05

Natalia Kaczmarek czasem 49,63 wygrała bieg na 400 m w mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Za nią uplasowała się Amerykanka Shamier Little, która poprawiła rekord życiowy na 49,68. Trzecia była Holenderka Lieke Klaver - 49,99. Anna Kiełbasińska zajęła ósme miejsce czasem 52,67.