Radio Białystok | Sport | Natalia Kaczmarek z Podlasia Białystok najlepsza na mityngu Diamentowej Ligi w Monako

22.07.2023, 15:05, akt. 15:10

Natalia Kaczmarek czasem 49,63 wygrała bieg na 400 m w mityngu Diamentowej Ligi w Monako. Za nią uplasowała się Amerykanka Shamier Little, która poprawiła rekord życiowy na 49,68. Trzecia była Holenderka Lieke Klaver - 49,99. Anna Kiełbasińska zajęła ósme miejsce czasem 52,67.

Reprezentantka Polski, zawodniczka Podlasia Białystok, po 300 metrach zajmowała czwarte miejsce, ale popisała się spektakularnym finiszem na ostatniej prostej. Natalia Kaczmarek drugi raz z rzędu wygrała w zawodach Diamentowej Ligi. W zeszłą niedzielę (16.07) w Chorzowie ustanowiła rekord życiowy - 49,48 i zbliżyła się do rekordu Polski Ireny Szewińskiej.

Natalia Kaczmarek jest zdecydowaną liderką generalnej klasyfikacji Diamond Race. Wygraną w Monako zapewniła sobie kwalifikację do wrześniowego finału Diamentowej Ligi w Eugene.

źródło: PAP | red: sk

Trwa wielkie święto lekkoatletyki na Stadionie Śląskim. W Chorzowie w mityngu Diamentowej Ligi zawodnicy Podlasia Białystok byli najlepsi w dwóch konkurencjach.

Kolejny świetny start Natalii Kaczmarek - wygrała na mityngu w Ostrawie

28.06.2023, 07:13

Nie ma mocnych na Natalię Kaczmarek. Zawodniczka Podlasia Białystok czasem 50,88 s wygrała bieg na 400 metrów podczas mityngu "Złote Kolce" w Ostrawie.

Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki [zdjęcia]

21.05.2023, 04:05

Niedziela (21.05) upłynęła w Białymstoku pod znakiem lekkoatletyki. Zawodnicy z Polski i kilku innych krajów startowali w piątym Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki.