Radio Białystok | Galerie | Jagiellonia Białystok remisuje z Legią Warszawa [zdjęcia]

Jagiellonia Białystok remisuje z Legią Warszawa [zdjęcia]

6.10.2024, 22:12, akt. 7.10.2024, 02:17

Piłkarze Jagiellonii Białystok po bardzo ciekawym meczu zremisowali 1:1 (1:0) z Legią Warszawa. Gola dla żółto-czerwonych strzelił Jesus Imaz, a dla rywali Marc Gual. To pierwszy w tym sezonie ekstraklasy remis Jagiellonii Białystok.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, 6.10.2024, fot. Joanna Szubzda

Mecz w Polskim Radiu Białystok

Mistrzowie Polski w niedzielę (6.10) grali przed własną publicznością z Legią Warszawa i zremisowali ten mecz 1:1.

Żółto-czerwoni dopiero w 11. kolejce ekstraklasy zremisowali mecz. Jagiellonia po tej kolejce zajmuje czwarte miejsce w tabeli, prowadzi Lech Poznań, który ma trzy punkty więcej od białostoczan.

Pierwsza połowa dla Jagiellonii

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Jagiellonii. Białostoczanie wygrali walkę o środek boiska i już w pierwszych minutach powinni objąć prowadzenie.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków Jagiellonii. Już w 3. minucie Pululu mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ale w ataku powstrzymało go dwóch rywali. Żółto-czerwoni nie stracili jednak piłki, ale późniejsze uderzenie Pululu obronił Kacper Tobiasz.

Kilka minut później Churlinov uderzał z pierwszej piłki, ale piłka przeleciała obok słupka Legii.

Skrzypczak kontuzjowany

W 12. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Mateusz Skrzypczak. Powołany na mecze reprezentacji 24-letni stoper nie zagrał w czwartek w Danii z powodu urazu, zaczął mecz z Legią w pierwszym składzie, ale kontuzja okazała się zbyt poważna.

Obrońca Jagiellonii schodził z placu gry zapłakany, bo kontuzja może go wykluczyć z udziału w zgrupowaniu kadry narodowej, na które powołał do selekcjoner Michał Probierz. Pierwszej połowy nie dokończył też lewy obrońca Joao Moutinho, on również zszedł z boiska z mięśniowym urazem.

Mimo nie planowanych zmian w składzie Jagiellonia nadal dominowała, w tej fazie meczu Legia właściwie nie zagrażała bramce gospodarzy, ci albo skutecznie przerywali ataki legionistów, albo blokowali ich strzały. W 30. minucie goście jednak mogli zdobyć gola, zupełnie niepilnowany w środku pola karnego Luquinhas uderzył głową, ale minimalnie przestrzelił.

Jesus Imaz daje prowadzenie

Żółto-czerwoni w pierwszej połowie byli drużyną dominująca, a potwierdzeniem tego był gol w 35. minucie. Błąd w wyprowadzeniu piłki popełnił bramkarz Legii Tobiasz, który zagrał wprost pod nogi Sacka. Czeski zawodnik Jagiellonii podał z pierwszej piłki do Jesusa Imaza, który wykorzystał sytuację sam na sam i z jedenastego metra pokonał bramkarza gości.

Gol Imaza był potwierdzeniem przewagi Jagiellonii, ale kibice i piłkarze żółto-czerwonych mogli tylko żałować, że więcej dobrych okazji nie udało im się zamienić na gola. Po objęciu prowadzenia białostoczanie nieco się cofnęli, ale wciąż kontrolowali sytuację.

W drugiej połowie Jagiellonia nie była już tak agresywna i do głosu zaczęli dochodzić rywale. Już początek drugiej połowy mógł przynieść zmianę wyniku.

Pankov uderzał piłkę głową, futbolówka obiła słupek jagiellońskiej bramki, odbiła się jeszcze od Abramowicza, który złapał ją instynktownie i uratował Jagę od straty bramki. W odpowiedzi z kilku metrów uderzał Jesus Imaz, ale jego strzał zablokowali rywale.

Gual strzela gola

Z czasem zaczęła rosnąć przewaga Legii, białostoczanie jakby opadli z sił, które poświęcili na tempo gry i kontrolę sytuacji przed przerwą. Legioniści zepchnęli Jagiellonię do głębokiej defensywy. Dobrze grał Abramowicz, ale był bez szans w 67. minucie. Kacper Chodyna płasko zagrał w pole karne gospodarzy, a Marc Gual bez trudu wyrównał. Po długiej analizie VAR (sprawdzano pozycję spaloną) gol został uznany.

Kilka minut później po jego strzale i dramatycznej obronie zawodników Jagiellonii piłka odbiła się od słupka bramki gospodarzy.

Ostatecznie mecz Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa zakończył się remisem 1:1.

Wyprzedane bilety na hit kolejki w Białymstoku

Już kilka dni przed meczem w Białymstoku sprzedane zostały wszystkie bilety na niedzielne spotkanie piłkarskiej ekstraklasy między Jagiellonią i Legią - uczestnikami Ligi Konferencji. Na meczu w Białymstoku było 20 029 kibiców.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Jesus Imaz (35), 1:1 Marc Gual (67)

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Taras Romanczuk, Jarosław Kubicki, Afimico Pululu. Legia Warszawa: Kacper Chodyna, Bartosz Kapustka, Kacper Tobiasz, Artur Jędrzejczyk.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 20 029.

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak (12. Dusan Stojinovic), Adrian Dieguez, Joao Moutinho (32. Cezary Polak) - Miki Villar (46. Peter Kovacik), Jarosław Kubicki, Taras Romanczuk, Darko Churlinov (83. Marcin Listkowski) - Jesus Imaz (83. Lamine Diaby-Fadiga), Afimico Pululu.

Legia Warszawa:
Kacper Tobiasz - Paweł Wszołek, Radovan Pankov (87. Artur Jędrzejczyk), Steve Kapuadi, Ruben Vinagre - Kacper Chodyna, Maxi Oyedele (87. Rafał Augustyniak), Bartosz Kapustka - Luquinhas (68. Migouel Alfarela), Tomas Pekhart (54. Marc Gual), Ryoya Morishita (87. Wojciech Urbański).

- Mam nadzieję, że moda na Jagiellonię będzie trwała bardzo długo - mówi Grzegorz Sandomierski.

Jagiellonia Białystok sensacyjnie wygrywa na wyjeździe z FC Kopenhaga 2:1 w ramach piłkarskiej Ligi Konferencji

3.10.2024, 12:29

Wyjazdowym meczem z FC Kopenhaga, Jagiellonia Białystok rozpoczęła grę w piłkarskiej Lidze Konferencji. Po pierwszej połowie spotkania drużyna z Kopenhagi prowadziła 1:0, jednak ostatecznie przegrała z białostocką drużyną 1:2.

A jednak odchodzi. Wojciech Pertkiewicz będzie prezesem Jagiellonii tylko do końca roku

1.10.2024, 12:48

Dotychczas były spekulacje, teraz wszystko już jest jasne. Wojciech Pertkiewicz będzie prezesem Jagiellonii Białystok do końca tego roku i nie przedłuży, kończącego się wtedy kontraktu.

Jagiellonia pojedzie do Chojnic, Wigry czekają na Polonię

30.09.2024, 16:59

Rozlosowano pary 1/16 Pucharu Polski. Jagiellonię czeka wyprawa na Kaszuby do Chojnic, zaś suwalskie Wigry będą gościć warszawską Polonię. Mecze tej rundy wstępnie zaplanowano na 30 października.

Mateusz Skrzypczak powołany na mecze reprezentacji Polski

30.09.2024, 15:14

Obrońca Jagiellonii Białystok Mateusz Skrzypczak otrzymał powołanie na dwa październikowe mecze piłkarskiej reprezentacji Polski.

Adrian Siemieniec: Bardzo się cieszę z trzeciej wygranej z rzędu [wideo]

29.09.2024, 20:37

Jagiellonia Białystok kontynuuje marsz w górę tabeli ekstraklasy. W sobotnim (29.09) meczu żółto-czerwoni wygrali z Piastem Gliwice 1:0 (1:0). To już trzecia z rzędu wygrana Jagiellonii, która po tym meczu awansowała na pozycję wicelidera.

Jagiellonia Białystok wygrywa z Piastem Gliwice [wideo]

29.09.2024, 19:22

Jagiellonia Białystok kontynuuje marsz w górę tabeli ekstraklasy. W niedzielnym (29.09) meczu żółto-czerwoni wygrali z Piastem Gliwice 1:0 (1:0). To już trzecia z rzędu wygrana Jagiellonii, która po tym meczu awansowała na pozycję wicelidera.