Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Dziś pochylamy się nad kluczową rolą wody w naszym codziennym życiu. Woda jest niezbędna do życia i utrzymania zdrowia, a jej spożycie w ilości od 2 do 3 litrów dziennie jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Miłka Malzahn pyta dr Sylwię Bogdan - chemiczkę i edukatorkę o to, czy woda z butelki to najzdrowsza opcja. Dr Bogdan podkreśla, że sztuczne tworzywa powinny posiadać odpowiednie atesty, a woda pitna, którą wybieramy, powinna mieć certyfikaty PZH (Państwowego Zakładu Higieny) lub innych certyfikowanych laboratoriów.
Co ciekawe, zwykła przefiltrowana kranówka może okazać się bardzo dobrą opcją.
Od 1 kwietnia niektóre osoby mogą za darmo zaszczepić się przeciwko półpaścowi. Bezpłatne są już też szczepienia na RSV dla kobiet w ciąży i seniorów.
Statystyki są przerażające. Aż 95 proc. Polaków ma próchnicę.
Wiosna to idealny czas, aby obudzić nasze ciała z zimowego letargu i przygotować je na nadchodzące, aktywne miesiące. Nie musisz od razu rzucać się w wir intensywnych treningów na siłowni – nawet krótkie, regularne dawki ruchu przyniosą Ci ogromne korzyści!
Chociaż najsilniejszy jej atak przeżywamy w miesiącach letnich, pierwsze objawy alergii mogą pojawić się już wczesną wiosną, a przez zauważalne zmiany pogodowe w Polsce nawet wcześniej. Okazuje się, że silne pylenie rozpoczyna się już w marcu.
Za długowieczność tylko w niewielkim stopniu odpowiadają nasze genu. Najważniejszy jest odpowiedni styl życia i środowisko, w którym przebywamy.
Depresja jest na drugim miejscu najczęściej stwierdzanych chorób na świecie.
To będzie duże ułatwienie dla rodziców dzieci i dla seniorów. Od piątku (14.02) osoby do 18. roku życia i powyżej 65 lat będą mogły dostać recepty na darmowe leki także w prywatnych gabinetach lekarskich. Recepty na szczepionki będą też mogli wystawiać farmaceuci.
Kozaki, śniegowce czy buty sportowe - które z nich wybrać na zimę? W te chłodne dni dużo czasu spędzamy w butach, które często są ocieplane, mocno zabudowane, z wysoką cholewką. Zima bywa kapryśna, więc musimy być przygotowani zarówno na mrozy, śnieg jak i nagłe ocieplenie oraz roztopy.
W audycji "Zdrowie w słowie", radzimy, jak wzmocnić odporność.
Prowadzący:
Miłka Malzahn