Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Eksperci od zdrowia zalecają regularny ruch, odpowiednie nawodnienie, dobry sen i dietę bogatą w warzywa, owoce oraz produkty zbożowe i białkowe. Polecają pić oleje, a jesienią i zimą sięgać po witaminę D, która zmniejsza ryzyko infekcji nawet o 50 procent. Z kolei w czasie choroby doradzają stosowanie probiotyków i cynku do ssania.
Dietetycy i zielarze zgodnie potwierdzają, że naturalne rozwiązania mogą przynieść nam wiele korzyści. Źródłem witamin, minerałów i tłuszczy najczęściej nie muszą być kapsułki, a wystarczą kwiaty, owoce czy liście roślin. To one pomagają wzmacniać nasz organizm i chronić go przed wszelkimi wirusami.
Zgaga, ból brzucha czy wzdęcia to najczęstsze problemy trawienne, które mogą zepsuć nam święta. Jak uniknąć tych dolegliwości, ale jednocześnie móc spróbować wszystkich wyczekiwanych przez nas przez cały rok dań?
Dlaczego każdy z nas inaczej odczuwa temperaturę? Jedni marzną bardzo szybko, drudzy odczuwają dyskomfort dopiero w dość niskich temperaturach.
Od stycznia mają być zmiany w dostępie do rehabilitacji. Wielu ekspertów krytykuje nowe zapisy. Z kolei w ocenie resortu i Narodowego Funduszu Zdrowia mają one skrócić kolejki oczekujących na zabiegi ambulatoryjne.
Cukrzycy typu I nie można uniknąć, ale można opóźnić jej wystąpienie i złagodzić jej przebieg - przypominają eksperci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Podkreślają, że ważne jest jej wczesne wykrycie i wiedza o tym, czy nasze dziecko może na nią zachorować.
Według badań opublikowanych przez Kanadyjskie Stowarzyszenie Medyczne, w czasie pandemii COVID-19 wzrosła liczba osób z zaburzeniami odżywiania, które trafiały na oddziały ratunkowe i do szpitali.
Gdy chcemy sprawdzić stan swojego zdrowia, wcale nie musimy od razu iść do lekarza. Wstępną diagnozę możemy sobie sami postawić. Wystarczy odwiedzić siedzibę Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Jesień ma swoje uroki, ale też ciemne strony, takie jak przeziębienia. W różnych zakątkach świata ludzie od wieków szukają najlepszych sposobów na radzenie sobie z tymi przypadłościami. A w Polsce?
Listopad to czas, gdy chętniej chowamy się pod kocem, niż myślimy o ruchu na świeżym powietrzu. Jednak warto podjąć wysiłek i zamienić koc na sportowe buty i wyjść na spacer lub na rower. Wystarczy pół godziny dziennie, by mieć więcej energii i lepszą odporność.
Ta szczepionka może uratować życie, bo chroni przed zachorowaniem na raka szyjki macicy oraz niektóre nowotwory głowy i szyi. Chodzi o zastrzyk przeciwko HPV. W niektórych rejonach Polski, jak na przykład w Wielkopolsce, uczniowie mają możliwość zaszczepienia się w swoich szkołach.
Prowadzący:
Miłka Malzahn