Radio Białystok | Wiadomości | "Ziggy" Gordon na testach w Jagiellonii Białystok
Zanosi się na drugi zimowy transfer w Jagiellonii Białystok. Jest wielce prawdopodobne, że w żółto-czerwonych barwach zagra Szkot z polskimi korzeniami, Zygmunt Ian "Ziggy" Gordon. 23-letni prawy obrońca przyjechał na testy medyczne i jeśli wszystko będzie jak należy, podpisze kontrakt z białostockim klubem. W barwach Hamilton i Partick w szkockiej ekstraklasie Gordon zagrał blisko 150 meczów. Od dłuższego czasu trwają też spekulacje na temat transferu do Jagiellonii irlandzkiego napastnika Omonii Nikozja, Ciliana Sheridana. Na przeszkodzie stoją na razie finansowe oczekiwania Cypryjczyków, a białostoczanie nie chcą wydać dużo na zawodnika, któremu w maju kończy się kontrakt z Omonią. (jk/mm)
Lider polskiej ekstraklasy piłkarskiej w sparingach w zimowej przerwie nie odniósł jeszcze zwycięstwa.
W meczu z Irtyszem bramkę zdobył Marek Wasiluk, wykorzystując rzut karny. Na 1:1 w spotkaniu z Łudogorcem strzelił Fedor Cernych.
W pierwszej połowie żółto-czerwoni zagrali w znacznie mocniejszym składzie. Po przerwie trener Michał Probierz dokonał czternastu zmian.
Co ciekawe, żółto-czerwoni w samolocie z Warszawy do Stambułu lecieli razem z piłkarzami Lechii Gdańsk.
W kadrze znalazło się kilku juniorów i zawodników z drużyny rezerw. Nie ma w niej natomiast Macieja Górskiego, który raczej opuści klub.