Radio Białystok | Wiadomości | Kamila Lićwinko i Damian Czykier wystąpią na lekkoatletycznych HME w Belgradzie

Kamila Lićwinko i Damian Czykier wystąpią na lekkoatletycznych HME w Belgradzie

22.02.2017, 07:52, akt. 07:58

Trzydziestu czterech polskich lekkoatletów (16 kobiet i 18 mężczyzn) powołanych zostało do reprezentacji kraju na 34. halowe mistrzostwa Europy w Belgradzie (3-5 marca).

W ekipie są m.in. Kamila Lićwinko i Damian Czykier z Podlasia Białystok

Przed dwoma laty w Pradze biało-czerwoni zdobyli siedem medali, w tym jeden złoty – na najwyższym stopniu podium stanął wówczas Lewandowski, który wygrał na 800 m. W stolicy Serbii wystartuje na dystansie 1500 m, a na 800 m pobiegnie Kszczot, dwukrotny (Paryż 2011, Goeteborg 2013) mistrz Europy pod dachem.

34. edycja imprezy odbędzie się w Kombank Arena – wielofunkcyjnej hali, znanej m.in. z meczów Ligi Światowej siatkarzy. Belgrad drugi raz jest gospodarzem HME - poprzednio, jeszcze jako stolica Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii, organizował zawody tej rangi w 1969 roku (wówczas pod nazwą Europejskie Igrzyska Halowe). 48 lat temu Polska z dorobkiem dziewięciu medali (w tym sześciu złotych) zajęła pierwsze miejsce w tej klasyfikacji, wyprzedzając m.in. takie potęgi jak ZSRR i NRD.

źródło: PAP | red: wsz

2 złote medale i brązowy - to dorobek lekkoatletów Podlasia Białystok w drugim dniu Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.