Radio Białystok | Wiadomości | Targi w Singapurze? Podlaskie firmy technologiczne mają szansę na dofinansowanie na wyjazd
To szansa na nawiązanie międzynarodowych kontaktów i rozwinięcie eksportu. Firmy technologiczne z regionu mogą otrzymać dofinansowanie na wyjazd na targi Tech Week do Singapuru.
Nabór prowadzi Podlaskie Centrum Eksportera, w którego skład wchodzi Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego.
PFRR zapewnia przelot i transport na miejscu, hotel, wejściówkę na targi i dostęp do stref networkingowych, pomoc organizacyjną i opiekę koordynatora, ubezpieczenie i dwie wspólne kolacje networkingowe. Wyjazd dofinansowany jest z funduszy europejskich. Szacowany koszt przedsiębiorcy wynosi około 3 500 zł.
Kto może ubiegać się o wsparcie? To propozycja dla mikro, małych i średnich firm z województwa podlaskiego, które dostarczają technologie do biznesu. Mogą to być rozwiązania z zakresu IT, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, technologii chmurowych, Fi Tech, e-commerce, marketingu internetowego itp. Warunkiem jest posiadanie w ofercie własnego produktu lub własnej usługi. Przychód z danego produktu/usługi w ostatnim zamkniętym roku obrotowym nie może być mniejszy niż 100 000 zł, ale - ważna sprawa - nie muszą to być przychody z eksportu.
Targi Tech Week do Singapuru będą w październiku. Wnioski o dotacje można składać w Podlaskim Centrum Eksportera do 23 kwietnia.
To kolejny krok do uruchomienia wsparcia skierowanego do podlaskich przedsiębiorców. W środę (03.01) w Białymstoku podpisano umowy, które pozwolą na udzielanie preferencyjnych pożyczek z funduszy europejskich.
Zachęceniu młodych ludzi do świadomej edukacji z rozwijających się nowych technologii, które będą dominować w gospodarce, ale też pokazaniu im zagrożeń związanych np. z hejtem w Internecie, służy kampania społeczno-edukacyjna "+wkręć się w technologię!", którą rozpoczęła Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego i Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.