Radio Białystok | Wiadomości | W Suwałkach można już wypożyczać SUWER-y
To zdecydowanie jeden z ulubionych i najtańszych środków transportu mieszkańców Suwałk - wraz z początkiem kalendarzowej wiosny na kilkunastu stacjach pojawiło się łącznie160 rowerów miejskich, w tym 15 elektrycznych i trzy tandemy.
Entuzjastów SUWERA nie brakuje, a niektórzy z niecierpliwością odliczali dni, żeby z niego skorzystać.
Jak mówi rzecznik suwalskiego ratusza Kamil Sznel, SUWER-y cieszą się wśród mieszkańców niesłabnącą popularnością
Tradycyjnie, z początkiem wiosny suwalczanie mogą już wsiadać na miejskie rowery i z nich korzystać. Niektóre z rowerów posiadają foteliki dla dzieci. Te rowery są oznaczone w aplikacji, więc łatwo jest je znaleźć. Zasady wypożyczenia się nie zmieniają. Rowerów jest 160 łącznie na 16 stacjach. Opłaty również pozostają na tym samym poziomie. Zapraszamy mieszkańców, aby korzystali z naszych SUWER-ów - mówi Kamil Sznel.
Według statystyk najpopularniejsze miejsca wypożyczeń SUWER-ów znajdują się przy ulicach Dwernickiego, Noniewicza i Szpitalnej. Miejskie rowery będzie można wypożyczać do późnej jesieni.
W tym sezonie, wielbiciele jednośladów sięgnęli po SUWER niemal 69 tysięcy razem. Od 21 marca do końca października użytkownicy przejechali na miejskich rowerach łącznie ponad 240 tys. kilometrów.
Większa grupa mieszkańców Łomży korzystała w tym sezonie z rowerów miejskich, jednak wypożyczali je rzadziej niż rok wcześniej - ratusz podsumował zakończony właśnie sezon ŁoKeR-owy.
Ponad 4,5 mln razy były dotąd wypożyczane rowery miejskie BiKeR w Białymstoku, użytkownicy przejechali nimi łącznie 11,8 mln km - miasto podsumowało w czwartek (6.06) dziesięć lat działalności tego systemu. Rekordzistka korzystająca z BiKeRa od dziewięciu lat wypożyczała rower już blisko 3,2 tys. razy.