Radio Białystok | Wiadomości | Do celu i na punkty - zawody w darcie
autor: Michał Romańczuk
Dla jednych to pasja, dla innych szansa na rozwój kariery - w Dworku Czarneckiego zawodnicy z całego kraju rywalizują w Pucharze Polski w darta.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Uczestnicy przyznają, że mimo dobrej zabawy, przy zawodach takiej rangi towarzyszy im także stres.
Współorganizator zawodów Piotr Kalenik przyznaje, że po raz pierwszy tak ważne zawody odbywają się w okolicach Białegostoku.
Parę razy zawody były w Augustowie, ale w Białymstoku jeszcze nigdy. Zdecydowaliśmy się z chłopakami zorganizować to u nas, żeby zaprezentować Białystok i fajnie się pobawić - mówi Piotr Kalenik.
Uczestnicy zawodów przyznają, że dart jest bardzo ciekawą rozrywką.
Człowiek przeżywa podczas meczu mnóstwo emocji. Czasem jak gorzej rzuca to się denerwuje, ale jak rzuca lepiej to jest bardzo zadowolony. To jest przepiękne w tym sporcie, że można przeżywać tyle emocji.
W zawodach bierze udział około 100 osób. Turniej potrwa do niedzieli (9.03).
Zuzanna Maślana odpadła w eliminacjach pchnięcia kulą na lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Europy. W holenderskim Apeldoorn zawodniczka Podlasia Białystok w swojej najlepszej próbie uzyskała 16,51 m.
Damian Czykier odpadł w eliminacjach biegu na 60 metrów przez płotki w halowych mistrzostwach Europy w lekkoatletyce w holenderskim Apeldoorn.
Utrzymanie drużyny seniorów w najwyższej lidze i dalszy rozwój klubu. To główne cele Budmexu Rugby Białystok - beniaminka Ekstraligi Rugby na najbliższe miesiące. Drużyna w debiutanckim sezonie przegrała wszystkie mecze pierwszej rundy.