Radio Białystok | Wiadomości | Jak nie dać się kieszonkowcom podczas świątecznych zakupów? Policjanci radzą
Wybierając się na przedświąteczne zakupy uważajmy na kieszonkowców - ostrzegają podlascy policjanci. Funkcjonariusze przypominają, że nie każdy idzie do galerii handlowej czy na bazar lub rynek w celu zrobienia zakupów.
Aby nie stracić pieniędzy i dokumentów ważne jest, aby pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Trzymajmy zamknięte torebki czy plecaki z przodu. Klucze do mieszkania nośmy w innym miejscu niż dokumenty z adresem. Nie trzymajmy portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek czy w bocznych kieszeniach toreb. Płacąc za zakupy nie pokazujmy całej zawartości portfela, najlepiej mieć wcześniej odliczoną kwotę pieniędzy. Podczas mierzenia garderoby, płacenia w sklepie, nie odstawiajmy torebki na podłogę lub ladę. Zwracajmy uwagę na "sztuczny tłok" i zamieszanie wokół siebie w sklepie czy autobusie. Zwiększmy czujność, bądźmy ostrożniejsi niż zwykle, tak, żeby nadchodzące święta wspominać przyjemnie - radzi podkom. Malwina Trochimczuk z białostockiej policji.
Trzeba też pamiętać o ostrożności przy płatności kartą.
Płacąc kartą upewnijmy się, że nikt nas nie obserwuje. Dobrze jest też zasłonić ręką terminal, kiedy wpisujemy kod PIN. Nie zapisujmy PIN-u na karcie bankomatowej. Portfel z kartą trzymajmy w wewnętrznej części garderoby - dodaje podkom. Malwina Trochimczuk.
Podlascy policjanci przypominają też, że warto dobrze zabezpieczyć swój dom czy mieszkanie przed świątecznym wyjazdem.
Świąteczne miasteczko stanęło na Starym Rynku w Łomży. W sobotę (21.12) w mieście rozpoczął się dwudniowy Jarmark Bożonarodzeniowy.
To już wieloletnia tradycja Lasów Państwowych. W 31 nadleśnictwach w naszym regionie można kupić bożonarodzeniowe drzewka, to głównie świerki pospolite.
Zamawiać potrawy na kolację wigilijną w restauracji, czy przygotowywać je samodzielnie? Każda z tych opcji ma swoich zwolenników. Jedni mówią o tradycji, drudzy o wygodzie i większej ilości czasu dla bliskich. Zamawianie potraw staje się jednak coraz bardziej popularne.