Radio Białystok | Wiadomości | Reaktywacja kolei w Łomży za trzy lata
W czerwcu 2027 roku pierwsi pasażerowie z Łomży będą mogli jechać pociągiem do Warszawy – zadeklarował podczas konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Spotkanie na nieużywanych przez pociągi pasażerskie torach zorganizowała posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś.
Wiceminister - ekspert od kolejnictwa - stwierdził, że czas najwyższy, by po ponad trzydziestu latach Łomża powróciła na kolejową mapę Polski.
I będzie to szybka kolej Intercity - do Ostrołęki można będzie dojechać w 25 minut, do Warszawy przez Tłuszcz w niespełna dwie godziny – poinformował Piotr Malepszak.
W pierwszej kolejności zmodernizowany zostanie kilkunastokilometrowy odcinek do Śniadowa, który umożliwi kolejowe połączenie Łomży także z Białymstokiem.
Zmodernizujemy także wspólnie z Polregio trasę w tamtym kierunku. Całość tych prac na obu liniach będzie kosztowała 430 mln zł, z czego 15 procent to udział samorządu województwa – poinformował członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek.
Dostępne są już wszystkie perony, przejścia podziemne, schody ruchome i windy. Zakończyły się główne prace na stacji kolejowej w Białymstoku.
Przez całe wakacje uświadamiali kierowców, jak powinni zachowywać się przy przejazdach kolejowych. Pracownicy PKP PLK podsumowali wakacyjną akcję "Bezpieczne Piątki" w ramach kampanii "Bezpieczny przejazd".
Po blisko pięcioletniej procedurze Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku daje zielone światło do rozbudowy odcinków Rail Baltica z Białegostoku do Ełku i z Suwałk do Trakiszek.