Radio Białystok | Wiadomości | Ślepsk Malow Suwałki wygrywa na inaugurację rozgrywek

Ślepsk Malow Suwałki wygrywa na inaugurację rozgrywek

18.09.2024, 09:33, akt. 12:14

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki wygrali z Norwidem Częstochowa 3:1 w meczu pierwszej kolejki PlusLigi.

Mecz Ślepsk Malow Suwałki - LUK Bogdanka Lublin na IV Memoriale Franciszka Ilczuka w Białymstoku, 30.08.2024, fot. Barbara Sokolińska

Suwalski zespół od zwycięstwa rozpoczął nowy sezon siatkarski. W meczu wyjazdowym pokonał Norwid Częstochowa 3:1 (20:25, 25:18, 25:23, 25:17).

Mimo przegranej w pierwszym secie, biało-niebiescy pokazali charakter i determinację, wygrywając kolejne trzy partie.

Prym w barwach Ślepska Malow Suwałki wiedli Bartosz Filipiak, który zdobył statuetkę MVP i 20 punktów oraz Paweł Halaba, który dołożył na konto suwalczan 16 punktów.

W kolejnym starciu biało-niebiescy podejmować będą Indykpol AZS Olsztyn. Początek meczu 2. kolejki PlusLigi w niedzielę, 22 września o 17:30.

źródło: slepsksuwalki.pl | red: wsz, art

Podczas XV Memoriału Józefa Gajewskiego, Biało-niebiescy ulegli Akademikom 0:3 w setach (23:25, 22:25 i 16:25). MVP spotkania został środkowy zespołu z Olsztyna, Paweł Cieślik.

Wilfredo Leon

2.09.2024, 16:40

- Walczyliśmy o olimpijskie złoto. Nie udało się, ale daliśmy z siebie wszystko. Dzisiaj cieszymy się ze srebrnego medalu, którego zdobycie to dla nas duża satysfakcja - mówi Wilfredo Leon.

Siatkarskie gwiazdy na parkiecie i trybunach można było podziwiać w SP 50 [zdjęcia]

31.08.2024, 08:04

Gwiazdy na parkiecie, setki kibiców na trybunach i sportowe emocje - tak w skrócie można podsumować zmagania siatkarzy w Memoriale Franciszka Ilczuka w Białymstoku.

Ślepsk Malow Suwałki gotowy na nowy sezon PlusLigi

28.08.2024, 16:17

Walka o miejsca od 9 do 11 i utrzymanie się w lidze, to główne założenia na nowy sezon drużyny Ślepsk Malow Suwałki. Podczas konferencji prasowej (28.08) zarząd zaprezentował też skład na nowy sezon siatkarskiej PlusLigi 2024/2025.