Radio Białystok | Wiadomości | Najciekawsze weekendowe wydarzenia kulturalne. Jest w czym wybierać

Najciekawsze weekendowe wydarzenia kulturalne. Jest w czym wybierać

autor: Olga Gordiejew

6.09.2024, 16:38, akt. 18:34

Festiwale, koncerty, spektakle i nie tylko. Propozycji kulturalnych na weekend jest mnóstwo. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Artyści podczas próby widowiska słowno-muzycznego "Kordian", fot. Marcin Mazewski
Artyści podczas próby widowiska słowno-muzycznego "Kordian", fot. Marcin Mazewski



Narodowe Czytanie w Polskim Radiu Białystok

sobota - od 9:00 do 17:00



W sobotę cała Polska będzie czytać "Kordiana” Juliusza Słowackiego. 

Polskie Radio Białystok tradycyjnie już włącza się w Narodowe Czytanie. 

Od 9:00 do 17:00, po każdych wiadomościach emitować będziemy na naszej antenie fragmenty "Kordiana" Juliusza Słowackiego. Czytać będą Joanna Niemirska i Robert Koszucki, a wszystko to w reżyserii Rafała Poławskiego. Fragmenty audiobooka pochodzą z serwisu wolnelektury.pl



Performatywne czytanie "Kordiana" Juliusza Słowackiego W OiFP

sobota - od 11:00



Czy można uwspółcześnić „Kordiana” Juliusza Słowackiego? 

Na pewno można przenieść dramat przenieść w realia podlaskie - dodać muzykę, choreografię i śpiew i stworzyć prawdziwe widowisko. 

Narodowe Czytanie 2024 już w sobotę od 11:00 w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. 

Za koncepcję artystyczną i reżyserię odpowiada Rafał Supiński - aktor, wokalista, pedagog i trener wokalny związany m.in. z OiFP oraz Warszawską Operą Kameralną. W performatywnym czytaniu „Kordiana” w formie widowiska słowno-muzycznego wezmą udział m.in. mieszkańcy województwa podlaskiego - miłośnicy teatru i literatury. Oprawa muzyczna: Max Fedorov. Taniec i choreografia: Hanna Mocarska, Arkadiusz Jarosz. Śpiew: Julita Charytoniuk, Maria Żynel, Magdalena Wieremiejuk. Imprezę poprowadzi Dominik Sołowiej - dziennikarz, publicysta i krytyk literacki.

Na uczestników, którzy wezmą udział w widowisku oraz zdecydują się przeczytać fragment utworu przed publicznością, czekają atrakcyjne nagrody (m.in. książki, bilety wstępu do opery oraz bezpłatne wejściówki do muzeów). 

Chętni będą mogli bezpłatnie wejść na taras widokowy OiFP (w godz. 12:00-14:00) i zwiedzić Operę i Filharmonię Podlaską (13:00).

Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku i odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. 



Inscenizowane czytanie "Kordiana” przez esperantystów w Centrum Zamenhofa

sobota - od 15:00



Większość z nas sięgnie po "Kordiana” Juliusza Słowackiego po polsku, a w Białymstoku dramat można poznać również w esperanto. 

Przetłumaczyła go poetka Lidia Ligęza z Krakowa, korekty dokonał Tomasz Chmielik ze Świdnika. 

W sobotę o 15:00 w Centrum Zamenhofa można posłuchać inscenizowanego czytania "Kordiana” przez esperantystów z jednocześnie wyświetlanym tekstem w języku polskim i prezentacją na temat Juliusza Słowackiego.

Warto przynieść swoje książki z domu, by ostemplować je specjalną, okolicznościową pieczątką Narodowego Czytania.



Utwory Marka Grechuty w wykonaniu zespołu Plateau w Oliszkach

sobota - od 17:00



Utworów Marka Grechuty w wykonaniu zespołu Plateau można w sobotę o 17:00 posłuchać na terenie rekreacyjnym obok świetlicy wiejskiej w Oliszkach  

Koncert ten jest częścią Narodowego Czytania, organizowanego przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy.

Po tradycyjnym odczytaniu dramatu Juliusza Słowackiego "Kordian” przez mieszkańców gminy, organizatorzy zapraszają na wspólne ognisko, przy którym będzie można posłuchać niezapomnianych utworów Marka Grechuty, takich jak: "Ocalić od zapomnienia”, "Wiosna, ach to ty”, "Dni, których nie znamy”, "Będziesz moją panią” oraz "Korowód”. Projekt "Grechuta” to czwarty album zespołu Plateau, wydany w 2011 roku, zawierający nowe, oryginalne aranżacje utworów wybitnego artysty. Na scenie zobaczymy Michała Szulima (wokal, teksty, kompozycje), Karola Kowalczyka (kompozytor, gitarzysta) oraz Marcina Lizaka (współkompozytor, basista, gitarzysta).

Nie zabraknie również literackich animacji, artystycznych warsztatów i słodkich przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich "Razem Lepiej” z Klepacz. Wstęp bezpłatny.  



Letni Festiwal Teatralny BLIŻEJ w Białymstoku

sobota - od 10:00



W przeddzień rozpoczęcia sezonu artystycznego 2024/2025  Teatr Dramatyczny zaprasza na Letni Festiwal Teatralny BLIŻEJ, by w jeszcze letniej atmosferze pokazać Teatr Dramatyczny z bliska.

To czas wypełniony spektaklami, koncertami, performance’ami, czytaniem bajek, teatralną jogą, czytaniami performatywnymi. Na scenie wystąpią aktorzy, muzycy, tancerze i przyjaciele Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Nie zabraknie znanych i lubianych postaci ze spektakli, a także pokazów w wykonaniu amatorów - uczestników warsztatów teatralnych.

A wszystko w lekkiej, zupełnie nowej, niezwykłej odsłonie - Teatr BLIŻEJ ludzi! Bez biletów, bez rezerwacji, BLIŻEJ! Letni Festiwal Teatralny BLIŻEJ.


Sobota (7.09) przy ul. J.K. Branickiego 15 w Białymstoku. Program:

Już o 10:00 - "Bajkowy przedpołudnik”– czytanie baśni "Królewna Śnieżka". Posłuchamy magicznej historii "Królewny Śnieżki", czytanej przez Urszulę Szmidt, Monikę Zaborską, Mateusza Stasiulewicza i Michała Przestrzelskiego. To wydarzenie dla całej rodziny.

O 10:30 - "Teatralna Joga”– ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Katarzynę Mikiewicz i Marka Tyszkiewicza. To połączenie przyjemnej aktywności fizycznej i twórczej zabawy.

O 11:30 - "Lektury w teatrze”– panel dyskusyjny. Jaka jest rola teatru w edukacji szkolnej? Czy spektakle oparte na lekturach to jedynie wierny przekład książki na scenę, czy też przestrzeń dla artystycznej interpretacji i innowacyjnych rozwiązań? Podczas panelu dyskusyjnego z udziałem aktorów i nauczycieli przyjrzymy się różnym aspektom teatralnych adaptacji lektur. Zapytamy, jakie oczekiwania wobec takich spektakli mają nauczyciele, jak ważna jest wierność oryginału, a jak duże pole do popisu mają artyści. Omówimy również kwestię odbioru spektakli przez młodzież oraz możliwości nawiązania dialogu między teatrem a młodym widzem. Moderatorką dyskusji będzie Justyna Godlewska-Kruczkowska.

O 15:00 - "Scena jest Wasza”– to przestrzeń dla amatorów, w której każdy, kto czuje w sobie potencjał aktorski, recytatorski, wokalny będzie mógł zaprezentować się szerszej publiczności, na scenie Festiwalu. Podczas sesji zaprezentują się też dwie grupy z warsztatów teatralnych prowadzonych przez aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku - grupa 19+B ze spektaklem pt. "Dulszczyzna" pod kierownictwem Agnieszki Możejko Szekowskiej oraz oraz grupa 16+A pod opieką Piotra Szekowskiego z pokazem "Klasyki i Plastiki".

O 16:30 - "Teatr? Nie, dziękuję”– panel dyskusyjny, który poprowadzi Martyna Faustyna Zaniewska. Dlaczego teatr wydaje się być dla wielu młodych ludzi miejscem niedostępnym? Jakie są główne bariery, które ich odstraszają? Co możemy zrobić, aby zmienić ten obraz i przyciągnąć nową publiczność? Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas panelu dyskusyjnego z udziałem aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku oraz zaproszonej młodzieży.

A o 18:00 - "Królewna na opak wywrócona”– pokaz spektaklu w wykonaniu Teatru The M.A.S.K. To pełna humoru i zwrotów akcji komedia błędów, przenoszącą nas do XVII-wiecznej Hiszpanii. Zakochany książę, porwania, przebrania i nieoczekiwane spotkania – to wszystko czeka na widzów podczas spektaklu "Księżniczka na opak wywrócona” na podstawie komedii Pedro Calderon de la Barca w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego.

O 19:30 - "Łączy nas scena” – pokaz zdjęć ze spektakli Teatru Dramatycznego w Białymstoku, które nabiorą życia dzięki energetycznym występom bboyów pod wodzą Ziemowita Bogusławskiego. Zanurzymy się w świecie teatru w zupełnie nowej odsłonie. Podczas pokazu zaprezentujemy kadry ze spektakli Teatru Dramatycznego w Białymstoku, które nabiorą życia dzięki energetycznym występom bboyów pod wodzą Ziemowita Bogusławskiego. To wydarzenie, które połączy sztukę wysoką z kulturą uliczną.

O 20:30 - Performatywne czytanie "Kordiana”w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki (reż. Patryk Ołdziejewski) z muzyką Marka Kubika. Na festiwalowej scenie słowa Słowackiego zabrzmią na nowo, a towarzyszyć im będzie nowoczesna aranżacja muzyczna. Czytanie "Kordiana" z udziałem aktorów Teatru Dramatycznego, to zaproszenie do głębokiej podróży w świat emocji i refleksji. Wspólnie odkryjemy Kordiana na nowo!



Drugie Święto Ulicy Warszawskiej w Białymstoku

sobota - od 9:00



W sobotę obieramy kierunek na ulicę Warszawską w Białymstoku. 

Działające tam instytucje kultury, lokale rozrywkowe, firmy, organizacje i stowarzyszenia mieszczące się przy najbardziej z najbardziej klimatycznych ulic Białegostoku będą obchodzić swoje święto. Przed nami "Drugie Święto Ulicy Warszawskiej". Wszystko zaczyna się od 9:00. 

W ramach 14. Edycji Białystok Biega i Święta Ulicy Warszawskiej, można tam spotkać rozbieganych i tych, którzy wolą maszerować. Dystans do przejścia lub przebiegnięcia to około 3,5 km. 

Od samego rana w najbardziej nieoczekiwanych zakamarkach ulicy pojawi się moc oddolnych inicjatyw związanych z Warszawską. Targi, kiermasze, pikniki, smakołyki, szalone spacery, spotkania literackie i akcje zbiórki ubrań i wymiany. 

Miłośnicy rękodzieła będą mieli okazję odwiedzić targi Cechu Rzemiosł, gdzie wystawcy zaprezentują swoje wyroby rzemieślnicze, craftowe i handmade. W tym dniu odbędzie się również akcja "Szanuj Szafę", podczas której będzie można przekazać damską, męską oraz dziecięcą odzież, a także pościel i koce na rzecz fundacji.

Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprosi na bezpłatne zwiedzanie wystaw w placówce. Tego dnia odbędą się również warsztaty rodzinne "Wędrówki w czasie - historia jednego zegara".

Muzeum Historyczne w Białymstoku zaprosi na zwiedzanie wystaw stałych oraz warsztaty z historycznymi grami, w tym możliwością zagrania w zrekonstruowane gry rzymskie. 

Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS zaprezentuje wystawę "Portret Mój", ukazującą prace artystyczne osób w kryzysie bezdomności, a także zaprosi na animacje i wspólny posiłek. 

W Zmianie Klimatu odbędzie się wieczorna impreza z DJ Finesee, natomiast w Klubie Muzycznym Sześcian w planie jest koncert zespołu Lady Bird oraz Depoteka z DJ WAMP. Na dziedzińcu przy ul. Warszawskiej 14 odbędzie się "Podwórze całe w literaturze". W planie są spotkania, kiermasz książek a także strefa gastronomiczna.

Na wydarzeniu nie zabraknie choćby Czerwonego Krzyża, który z budynkiem pod numerem 29 jest związany od 1909 r. Siedziba PCK to miejsce czynienia dobra, integracji, ale też miejsce piękne i z interesującą historią.  W sobotę otworzy swoje drzwi i zaprosi na podwórko od 11:00 - 14:00. 

Tu w programie dla dzieci strefa klocków oraz sala zabaw, warsztaty lepienia z masy solnej oraz z malowanie twarzy i strefa kreatywna z kolorowankami, dla dorosłych wystawa rysunków Tomasza Brańskiego i spotkanie z artystą, prelekcja wieloletniego działacza PCK Michała Grzybka na temat historii działalności PCK w Białymstoku oraz wystawa archiwaliów i sprzętów z archiwum organizacji, prelekcja historyka, pasjonata dziejów Białegostoku i jego zabytków Wiesława Wróbla odnośnie losów budynku przy ul. Warszawskiej 29. 

Warto szukać nie tylko kulturalnych atrakcji przez cały dzień na Warszawskiej! Przygotowano też wiele prozdrowotnych inicjatyw. 



"Wokół lokalności" w Galerii Arsenał

sobota - od 12:00



W Galerii Arsenał w sobotę "Wokół lokalności" - poetyckie oprowadzanie Joanny Łępickiej po wystawie Patryka Różyckiego.

Oprowadzanie przyjmie formę z pogranicza eseju, opowieści i performance'u. Poetka Joanna Łępicka wkroczy na ścieżkę wyznaczoną obrazami Patryka Różyckiego i zbuduje autorską wypowiedź, złożoną z odczytywanych fragmentów literackich, anegdot i ruchu. Tematem działania są pola tożsamości i pochodzenia, ważne w twórczości artysty oraz zaproszonej poetki.

Joanna Łępicka - poetka, osoba pisząca, autorka książki poetyckiej "Zeszyt ćwiczeń", działająca na pograniczu literatury i innych sztuk. Pochodzi z Podlasia, mieszka w Krakowie. Początek oprowadzania o 12:00. Wstęp bezpłatny.



Drugi dzień festiwalu muzycznego "Dla Ciebie" na terenie PB

sobota



Festiwal muzyczny "Dla Ciebie" ! Nowe wydarzenie na muzycznej mapie Podlasia. Pierwsza edycja festiwalu na kampusie Politechniki Białostockiej w Białymstoku.

Na terenie kampusu Politechniki Białostockiej, oprócz polskiej muzyki, nie zabraknie regionalnych strefy związanych ze sztuką i kulinariami.

W sobotę  - drugi dzień festiwalu. Wystąpią: PRO8L3M, Kizo oraz Kubańczyk. 



Międzynarodowy Festiwal "Muziko De Nia Tempo”

sobota - od 16:00, niedziela - od 15:00, poniedziałek - od 18:00



Przed nami dni z muzyką klasyczną, nowoczesną, ze szczególną rolą akordeonu. Na Międzynarodowym Festiwalu "Muziko De Nia Tempo”. 

W sobotę od 16:00 w Akademii Supraskiej zabrzmią "Melodie z bliskiego i dalekiego wschodu". 

W niedzielę w Muzeum Ikon w Supraślu o 15:00 "Muzyczne Zwiedzanie - Młode Talenty”: Krzysztof Madyda - akordeon, Józef Wajdzik - akordeon.

I w poniedziałek o 18:00 w Sali Koncertowej przy ul Podleśnej w Białymstoku "Pieśni i rapsodie”. Wystąpi Sinfonia Varsovia Wind Quintet oraz Maciej Frąckiewicz - akordeon. Cały program na www.muzikodeniatempo.pl



Konkurs "Piosenką zło zwyciężaj” i koncert "Psalmy pokoju i pojednania” w gminie Suchowola

sobota - od 13:00



Będą wspominać kapelana Solidarności. Samorządowcy i mieszkańcy gminy Suchowola świętują 77. rocznicę urodzin błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. 

Po 13:00 zaplanowano podsumowanie konkursu "Piosenką zło zwyciężaj”, a później w Kościele Św. Piotra i Pawła w Suchowoli rozpocznie się koncert "Psalmy pokoju i pojednania” w wykonaniu Sienna Gospel Choir, solistów i zespołu.



Jazz na BOK-u: Moon Hoax w Klubie Fama

niedziela - od 18:00



W ramach cyklu "Jazz na BOK-u": Moon Hoax.

Ich muzyka to przestrzeń, w której liryczna narracja przeplata się z elementami free jazzu, a elektroniczne brzmienia przenoszą nas w nowy wymiar. 

Jazzowa tradycja przenika się tam z dzikością post-rocka, a wszystko zaklęte jest w zorganizowanych, prawie architektonicznych strukturach dźwiękowych. Jeśli zastanawialiście się jak mogłoby zabrzmieć połączenie Soft Machine z muzyką Komedy i tria Medeski Martin & Wood to powinniście posłuchać formacji Moon Hoax.

Moon Hoax to wybuchowa mieszanka osobowości doświadczonych i okrzepłych na międzynarodowych scenach w szeregach takich zespołów jak: Robotobibok, Jazz Band Młynarski – Masecki, 100nka, Abradab, Kaliber 44 czy Ziemia Planeta Ludzi. Początek koncertu o 18:00 w Klubie Fama w Białymstoku.



"Czerwone maki" w Kinie Forum

w niedzielę od -  15:00



W Kinie Forum w niedzielę "Czerwone maki" oraz spotkanie z prof. Bogusławem Kopką, zajmującym się historią i przebiegiem bitwy o Monte Cassino.

"Czerwone maki" w reż. Krzysztofa Łukaszewicza, to pierwszy polski film fabularny o słynnej i zwycięskiej bitwie o Monte Cassino. Historia bitwy ukazana z perspektywy młodego chłopaka - Jędrka, który przeszedł przez łagrowe piekło i opuścił Rosję wraz z Armią Andersa, jako jedna z tysięcy sierot. Czas niewoli zmienił go z chłopca z dobrej rodziny w kombinatora i drobnego złodziejaszka, który zrobi wszystko, aby przetrwać.

Wkrótce na froncie ma dojść do decydującego ataku na broniony przez niemieckie oddziały klasztor położony na wzgórzach Monte Cassino – ta spektakularna bitwa zadecyduje o życiu wielu żołnierzy i dalszym ataku armii aliantów we Włoszech oraz zmieni na zawsze życie Jędrka.

Początek seansu w Kinie Forum o 15:00.



XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Wasilkowie

w niedzielę -  od 19:00



Trwa XX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie. 

W niedzielę o 19:00 w Parafii NMP Matki Miłosierdzia wystąpi  Trio bandurystek Oriana. Zespół tworzą absolwentki prestiżowych ukraińskich uczelni artystycznych. Zespół istnieje od ponad 15 lat i jest jednym z najlepszych w Ukrainie w dziedzinie sztuki gry na bandurze, o czym świadczą liczne laury w konkursach muzycznych w Ukrainie i za granicą.

Na repertuar zespołu składają się różnorodne utwory kompozytorów ukraińskich, pieśni ludowe a nowością są utwory wybitnych kompozytorów światowych Leontowicza, Caccini, Doga, Schuberta, Vivaldiego. Zespół z zapałem poszukuje nowych ciekawych kompozycji w celu rozszerzenia repertuaru. Większość utworów wykonywana jest we własnym opracowaniu.



XX Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki SACRUM ET MUSICA

od 12:15 w Piątnicy i od 18:00 w Grajewie



Trwa - organizowany przez Filharmonie Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży - XX Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki SACRUM ET MUSICA.

Już w niedzielę można będzie posłuchać koncertu "Romantyczny geniusz”  w dwóch kościołach naszego województwa.

W Piątnicy o 12:15 będzie to kościół Przemienienia Pańskiego, zaś w Grajewie o 18:00 – pod wezwaniem Świętego Jana Pawła II.

Solistką występu, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory Mozarta i Chopina, jest japońska pianistka Nao Mieno, zaś muzyków łomżyńskiej filharmonii poprowadzi jej dyrektor Jan Miłosz Zarzycki.

Wstęp na wszystkie koncerty festiwalu jest bezpłatny.



GRANDA BANDA, czyli Międzynarodowa Orkiestra Dęta w województwie podlaskim

od 13:00 w Jasionówce i od 16:30 w Białymstoku



GRANDA BANDA, czyli Międzynarodowa Orkiestra Dęta zagra w niedzielę dwukrotnie w naszym regionie. 

GRANDA BANDA to właściwie trzy orkiestry dęte - z Polski (Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Jasionówki), Łotwy (Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Preili) i Estonii (Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pärnu)

Pierwszy koncert w Jasionówce o 13:00 na placu przed szkołą, a drugi o 16:30 na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Usłyszymy przeboje muzyki rozrywkowej np. Michaela Jacksona czy zespołu Daft Punk, ale także polskie ("Płonie stodoła”, "Co mi panie dasz”) łotewskie ("Kur tu teci?”) oraz estońskie ("Majakene mere ääres”). Dodatkową niespodzianką będą popularni wokaliści z Podlasia, czyli Julianna Olańska (YOUS) oraz Michał Kapelko z zespołu KREHA, którzy wykonają część utworów z towarzyszeniem osiemdziesięcioosobowej międzynarodowej orkiestry dętej GRANDA BANDA. W programie też występ mażoretek z zespołu mażoretkowego "Takt” z Jasionówki, a oba koncerty poprowadzi Grzegorz Pilat – dziennikarz Polskiego Radia Białystok. 



Koncert Żeńskiego Zespołu Wokalnego Schola Mulierum Sanctae Hedvigis w Białymstoku

niedziela - od 19:00



A w ramach Starosielskich Prezentacji - Festiwalu Kultury Staropolskiej 2024 - w niedzielę o 19:00 rozpocznie się Koncert Żeńskiego Zespołu Wokalnego Schola Mulierum Sanctae Hedvigis, "In festo Nativitatis B. Mariae Virginis” w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Białymstoku (wydarzenie z transmisją online).



Smaki Podlasia w Wasilkowie

niedziela - od 11:00



W niedzielę w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej - Smaki Podlasia - impreza plenerowa, gdzie główną atrakcją są kulinaria. 

Można je kupować, degustować i uczyć się przyrządzać. W tym roku tematami wiodącymi są sery zagrodowe, podlaskie miody i napoje rzemieślnicze.

Pokazy kulinarne, sprzedaż produktów regionalnej kuchni, warsztaty, pokazy i konkurs na najsmaczniejszą potrawę to stałe punkty Smaków Podlasia. Każda z tych imprez ma swój niepowtarzalny klimat i nieco inną tematykę. W tym roku organizatorzy stawiają na sery, miody i napoje rzemieślnicze. Oprócz producentów wyspecjalizowanych w wytwarzaniu tych regionalnych przysmaków, w wydarzeniu wezmą udział koła gospodyń wiejskich, a osoby zainteresowane dobroczynnym działaniem ziół będą mogły wziąć udział w warsztatach ze specjalistką w tej dziedzinie Agnieszką Prymaką.

Smaki Podlasia zbiegają się w czasie z Europejskimi Dniami Dziedzictwa, do udziału w wydarzeniu zaproszono Andrzeja Fiedoruka - autora wielu książek o tradycji kulinarnej Podlasia, który podzieli się swoimi zainteresowaniami z publicznością. 

Kolejną atrakcją imprezy plenerowej w tym roku będą Jesienne Targi Sztuki Ludowej Podlasia. Bezpośrednio od twórców można będzie kupić rzeźby ludowe, tkaniny dwuosnowowe, ceramikę z Czarnej Wsi Kościelnej, wyroby plecionkarskie, kowalskie i wiele innych pięknych przedmiotów. 

Nie zabraknie muzyki. Tym razem na scenie wystąpią zespoły Dobre sobie, …kolej na Łapianki oraz Narwianie.

Smaki Podlasia rozpoczną się o 11:00  w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Wstęp jest bezpłatny. 



Targi Rzeczy Handmade

niedziela - od 11:00



Na Stadionie Miejskim w Białymstoku w niedzielę - Targi Rzeczy Handmade.  

To okazja by poznać lokalnych rękodzielników oraz kupić ich twórczość.

Organizatorzy zapewniają, że zadbają o różnorodność stoisk: ceramika, kosmetyki, kulinaria, biżuteria i ubrania, wystrój wnętrz i dekoracje, drewno, świece i wiele więcej. Wstęp bezpłatny. Targi potrwają od 11:00 do 18:00.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS





KONKURS - Skok w szkolny rok














źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok