Radio Białystok | Wiadomości | Tenisista stołowy Startu Białystok Rafał Czuper ze złotem igrzysk paralimpijskich w Paryżu

5.09.2024, 14:00, akt. 16:10

Rafał Czuper zdobył w Paryżu złoty medal igrzysk paralimpijskich w tenisie stołowym w kategorii MS2. W finale zawodnik Startu Białystok zwyciężył Czecha Jiriego Suchanka 3:1 (11:6, 8:11, 11:8, 11:6).

Rafał Czuper, fot. Joanna Szubzda

Mecz trwał 31 minut.

W środowym (4.09) półfinale Czuper wyeliminował Cha Soo-yong Cha (Korea Płd.) 3:1 (3:11, 14:12, 11:8, 13:11).

Drogę na podium tenisista Startu Białystok rozpoczął od wygrania w 1/8 finału z Francuzem Julienem Michaudem 3:0 (11:5, 11:8, 11:70, a w ćwierćfinale okazał się lepszy od Włocha Federico Crosary 3:1 (11:6, 12:14, 11:3, 11:4).

Wcześniej w czwartek (5.09) brązowy medal w tenisie stołowym w klasie łączonej WS1-2 zdobyła Dorota Bucław, która w półfinale przegrała z Włoszką Giadą Rossi 2:3. W środę złoto w kategorii MS10 wywalczył zawodnik Dojlid Białystok Patryk Chojnowski

Reprezentanci Polski w Paryżu mają jak na razie w dorobku 16 medali: pięć złotych, pięć srebrnych oraz sześć brązowych.

Igrzyska w stolicy Francji potrwają do 8 września.

źródło: PAP | red: bs, art

W finale singla (MS10) pokonał Chińczyka Lian Hao 3:2 (12:10, 11:8, 7:11, 10:12, 12:10). To drugi tytuł Polaka w Paryżu. Poprzednio triumfował w deblu w parze z Piotrem Grudniem w kat. MD18.

Patryk Chojnowski zdobył złoty medal i przechodzi do Superligi Tenisa Stołowego Dojlid Białystok

1.09.2024, 16:14

Tenisiści stołowi Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień zdobyli złoty medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu w deblu w kategorii MD18. To szósty krążek polskiej ekipy w tej imprezie, a trzeci z najcenniejszego kruszcu.

W Paryżu rozpoczynają się igrzyska paralimpijskie - o medale powalczy dwoje sportowców z regionu

28.08.2024, 14:14

Wieczorną (godz. 20:00) ceremonią otwarcia w centrum Paryża zainaugurowana zostanie 17. edycja letnich igrzysk paralimpijskich. O medale powalczy ponad 4 tys. sportowców ze 182 państw, w tym 84-osobowa reprezentacja Polski.